Spoločnosť Apple je preslávená tým, že najnovšie aktualizácie sprístupňuje aj pre staršie zariadenia. Do tohto zoznamu ešte stále patrí iPhone 6S. Dnes sa môžete pozrieť na to, ako si poradí hardvér z roku 2015 so softvérom súčasnosti (iOS 14). Nie je to až také zlé!

iOS 14 na iPhone 6S

Pokiaľ máte zánovný iPhone, iOS 14 beta nebude žiaden problém. Samozrejme, že sa časom objavia nejaké chyby, nedostatky či zlyhania. Je to ale bežná súčasť používania nedokončenej verzie, s ktorou musíte rátať dopredu.

Čo sa však stane, keď novinku nainštalujete na telefón, ktorého konkurencia z radov Andoridov už dávno nie je podporovaná s najnovšími aktualizáciami? Reč je o iPhone 6S, ktorý bol predstavený ešte v roku 2015. Zariadenie má k dispozícii (na dnešnú dobu) zastaralý procesor Apple A9 a 2GB RAM.

Možno by ste očakávali, že vzhľadom na nižší výkon sa tu Apple nebude zaoberať niektorými novinkami. To ale nie je pravda. Obyčajný iPhone 6S totiž podporuje takmer všetko, čo aktuálne vrcholový iPhone 11 Pro. Nájdete tu teda widgety, App Gallery, picture-in-picture a mnoho ďalšieho.

iOS 14 na iPhone 6S. Ako si vedie systém na poslednom podporovanom zariadení?
iOS 14 na iPhone 6S. Ako si vedie systém na poslednom podporovanom zariadení?

Čo sa týka výdrže batérie, tak tá je na tom horšie. Ako však preukázal test prvej beta verzie, najväčšiu mieru vybíjania spôsobujú pravdepodobne widgety na domovskej ploche. Pokiaľ ich nebudete používať, malo by to byť relatívne v poriadku. Takisto predpokladáme, že Apple na tejto veci do oficiálneho vydania ešte zapracuje. Na videu nižšie si môžete pozrieť, ako celý systém funguje v praktickom testovaní.

Za nás je skvelé, že Apple podporuje aj takéto staré zariadenia. Niekto, kto si pred piatimi rokmi kúpil nový telefón a za ten čas na ňom vymenil akumulátor (otázka niekoľkých desiatok eur) ho môže používať minimálne do polovice roka 2021 s tým, že bude stále aktuálny. Kto má iPhone 6S?

Prečítajte si tiež  Vodičský preukaz v iPhone? V USA áno!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.