Napriek tomu, že ich mnohí nenávidia, nájde sa aj veľa zákazníkov, ktorí dajú prednosť repasovaným zariadeniam. Sú lacnejšie, v 100% stave a samozrejme so zárukou. Apple po prvýkrát začalo ponúkať „refurbished“ iPhone XR.

Apple začalo predávať repasovaný iPhone XR

Kúpiť si repasovaný iPhone nemusí byť až taký zlý nápad. Samozrejme, že môžete naraziť aj na nedokonalý kus, avšak vďaka záruke sa dá vždy reklamovať. Cupertinský gigant zo zásady preveruje každé jedno takéto zariadenie a dáva pozor na kvalitu.

Okrem toho, že sa na ňom nenachádzajú známky používania má aj vymenenú batériu, originálne balenie a samozrejme všetko potrebné (originálne) príslušenstvo. V princípe je teda zariadenie ako nové s tým, že bolo buď reklamované a opravené, alebo nedokonalo vyrobené a opravené. Zákazník v 99% nemá šancu zistiť, že sa niekedy pred tým akýmkoľvek spôsobom používalo.

iPhone XR
iPhone XR

Teraz sa do ponuky dostal iPhone XR. Aj keď je v predaji už od roku 2018, Apple ho ako repas nikdy nepredávalo. Vďaka veľmi výhodnej ponuke môžu zákazníci ušetriť desiatky, či dokonca stovky dolárov. Nevýhodou je možná nedostupnosť niektorých farieb či pamäťových variant. Základný 64GB iPhone XR „refubished“ sa predáva už od 499$ (nový od 599$). Ak bude chcieť zákazník vyšší, 128GB pamäťový variant, zaplatí 539$ (nový od 649$). Najvyššia verzia s 256GB úložiskom stojí 629$ (nová 749$).

Ako už asi tušíte, táto ponuka je momentálne dostupná len vrámci USA. Nemusí ale trvať dlho, kým sa ku nej dostanú aj niektorí maloobchodní predajcovia na Slovensku. Treba byť len trpezlivý. Len tak pre predstavu, iPhone SE 2. generácie a repasovaný iPhone XR sú od seba cenovo vzdialené „len“ 100$. Aj keď staršie zariadenie nemá moderný čip Apple A13 Bionic, ponúka väčší a atraktívnejší 6,1″ edge-to-edge LCD displej. Pokiaľ ho niekto preferuje pred výkonom a dlhšou životnosťou zariadenia, repasované XR-ko je správna voľba!

Dodávatelia Apple musia spĺňať mimoriadne prísne štandardy. V opačnom prípade nemajú šancu.
Apple začalo predávať repasovaný iPhone XR
Prečítajte si tiež  Májová aktualizácia Windows 10 je tu! Získajte ho najlacnejšie na Godeal24
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here