Aj keď je operačný systém iOS 17 k dispozícii pre všetkých používateľov približne jeden a pol mesiaca, technologickému gigantovi z Cupertina sa stále nepodarilo vyriešiť väčšinu chýb a problémov, ktorými trpí. Niektoré z nich evidentne nie sú úplne jednoduché a treba na ne čas. Ako však informuje Macrumors, postupne prichádza k nápravám.

Spoločnosť Apple už totiž vydala prvú beta verziu iOS 17.2, ktorá prináša niekoľko nových technologických vychytávok a taktiež sa zameriava na odstránenie chýb, zlepšenie stability a výdrže batérie. Jednou z vecí, ktorú iOS 17.2 konečne odstraňuje by mal byť aj chybný systém Wi-Fi pripojenia, na ktoré sa sťažujú používatelia po celom svete.

Prejavuje sa to konkrétne tak, že akýkoľvek iPhone, ktorý prešiel na iOS 17 alebo jeho novšiu aktualizáciu sa z času na čas samovoľne odpája z Wi-Fi, prípadne je pripojenie pomalé alebo nestabilné.

S týmto problémom sme sa stretli aj my v redakcii a dokonca tiež množstvo našich čitateľov, takže to určite nebude náhoda.

Apple potvrdil, že iOS 17.2 rieši problémy s Wi-Fi pripojením 

iPhone 15 Pro
Zdroj: Unsplash / Amanz / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Portál iClarified sa teraz pokúsil uvedenú chybu rozlúsknuť a napísal priamo do spoločnosti Apple, od ktorej sa snažil získať oficiálne stanovisko. A hoci nikdy nie je isté, či ho gigant poskytne, v tomto prípade to vyšlo.

Apple totiž uviedol, že už prvá beta verzia iOS 17.2, ktorá bola vydaná v priebehu minulého týždňa opravuje problémy, ktoré majú používatelia s Wi-Fi. Žiaľ, ako to už pri týchto vyjadreniach býva, Apple neposkytol žiadne konkrétne podrobnosti.

Nepríjemné je tiež to, že operačný systém iOS 17.2 príde na trh pravdepodobne až za niekoľko týždňov. Dokonca je možné, že ho spoločnosť Apple predstaví až niekedy v prvej polovici decembra.

V takomto prípade teda očakávame, že problémy s Wi-Fi by mohla vyriešiť aj iná aktualizácia, ako napríklad iOS 17.1.1 a podobne. Keď už má firma riešenie problému, snáď nás naň nenechá čakať niekoľko mesiacov.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple trhá ziskom doterajšie rekordy!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -