Spoločnosť Apple sa rozhodla bojovať proti problému, ktorý sa stal v poslednom období pomerne silno medializovaný. Firma zasiahla proti sofistikovanému útoku na iOS cez Bluetooth, ku ktorému slúžilo dostupné hackerské zariadenie Flipper Zero. Téme sa venoval portál The Verge.

Pre tých čo nevedia, Flipper Zero bol v predošlých verziách operačného systému schopný hromadne rozosielať otravné pop-up oznámenia do iPhonu, čo viedlo k rôznym problémom so zariadením, ako napríklad k jeho zamŕzaniu či dokonca úplnému zlyhaniu a reštartu. A aj keď ide o pomerne veľkú vec, technologický gigant ku tejto oprave nevydal žiadne oficiálne vyhlásenie.

To, že iOS 17.2 tento problém rieši potvrdil však portál ZDNET, ktorý to odhalil na základe testov. Pridali sa aj redaktori zo známeho portálu 9to5mac.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Ako sme už zmienili vyššie, pomerne sofistikovaný útok prebiehal prostredníctvom lacného hackerského nástroja, ktorý je vybavený firmwareom Flipper Xtreme.

Na smartfóny, ktoré majú operačný systém iOS 17.0 (alebo novší) dokázal odosielať obrovské množstvo upozornení a tým doslova zahltiť ich vyrovnávaciu pamäť.

Zastaviť sa to dalo len jediným spôsobom 

iPhone Flipper Zero
Zdroj: Flipper Zero, Unsplash / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Aj keď sa vám to nemusí zdať ako extra vážny problém, v skutočnosti šlo o pravý opak. Stačilo, aby si niekto zobral Flipper Zero do autobusu, alebo lietadla a mohol vám robiť problémy celé hodiny len preto, aby sa na tom dobre zabával.

Jedinou možnou obranou voči tomuto typu útoku bolo podľa redaktorov zahraničných médií vypnutie Bluetooth na iPhone.

Akonáhle si však do zariadenia nainštalujete iOS 17.2, Flipper Zero dokáže aktivovať len niekoľko pop-up oznámení. Zariadenie teda tieto útoky po novom už zvláda.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Spotify sa postavilo Apple: Definitívne mení spôsob platby za hudbu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -