Apple s príchodom nového operačného systému iOS 18 pre iPhone prináša významné vylepšenia pre núdzové situácie, v ktorých rozhodujú minúty a niekedy aj sekundy. Nová aktualizácia funkcie núdzového SOS bude s príchodom ďalšieho veľkého updatu podporovať živé video, čo znamená, že po aktivácii tejto funkcie môžu používatelia streamovať video alebo posielať zaznamenané médiá priamo záchranárom na linke.

Najdôležitejšie: Keď je funkcia núdzového SOS aktivovaná, záchranári môžu požiadať o zdieľanie živého videa alebo videa z galérie. Apple tvrdí, že tento krok zjednoduší a urýchli poskytovanie pomoci. Video sa prenáša cez zabezpečené spojenie priamo k dispečerovi, čo umožní zdieľať kľúčové informácie o polohe a zhodnotiť zranenia či riziká. Raz vidieť je predsa vždy lepšie, ako stokrát počuť.

Núdzové SOS je funkcia na iPhone aj inteligentných hodinkách Apple Watch, ktorá automaticky zavolá na miestne núdzové číslo (podľa vašej polohy) a zdieľa rôzne informácie priamo so záchrannými službami.

Táto technológia je základom pre detekciu autonehody, detekciu pádu a tiež núdzového SOS volania cez satelit. Mnohé z týchto funkcií vám dokážu v rizikových situáciách zachrániť život.

Stačí keď sa človek pošmykne na dlažbe v kúpeľni, udrie si hlavu a stratí vedomie. Ak má na ruke Apple Watch a aktívnu funkciu detekcie pádov, hodinky mu samé privolajú pomoc.

Uvidíme, ako sa SOS videohovory osvedčia v praxi. Myslíme si však, že pre ľudí bez skúseností so záchranou človeka môžu byť neuveriteľne užitočné.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iOS 18: má priniesť revolúciu v používaní iPhonu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -