Zdieľanie internetu je niečo, čo už určite použil každý z vás aspoň raz v živote. Možno ste si to nikdy neuvedomili, no táto funkcia je tu snami dlhšie ako 10 rokov. Apple ju predstavilo ešte v iOS 3 v roku 2009 (iPhone 3GS) a dnes má problémy. Po update na iOS 13 sa mnohí používatelia sťažujú na nefunkčnosť. Apple o problémoch vie a pracuje na nich.

iOS má problém s osobným hotspotom.

Popravde, ani som si to sám doteraz neuvedomoval, no s týmto problémom bojujem už dlhšiu dobu. Na iPhone používam najnovší iOS 13 a na MacBooku potom, macOS High Sierra. Často sa mi stávalo, že sa mi na moju mobilnú sieť nepodarilo pripojiť. Prisudzoval som to starému systému v mojom počítači. Ako sa dnes ukázalo, chyba bude pravdepodobne na strane Apple.

Podobnými problémami s osobným hotspotom trpia používatelia po celom svete. Drvivá väčšina spomína práve update iOS 13, po ktorom sa to všetko začalo. Spoločnosť Apple evidentne vie o tomto nedostatku. Nepriamo to potvrdila tým, že svojim poskytovateľom autorizovaných služieb zaslala dokument, v ktorom sa spomína aj zdieľanie internetu.

Zatiaľ iba odporúčanie

No a hoci to znie ako dobrá správa, v skutočnosti firma nemá v rukách žiadne konkrétne riešenie, ktoré by to vedelo opraviť. Spoločnosť vydala len všeobecné odporučenie na odstránenie tejto chyby, no a to znie trošku smiešne (ja sám ale viem, že veľmi dobre funguje).

Ak sa stretnete napríklad s niečim, čo bolo opisované v úvode, postačí vám, keď osobný hotspot vypnete a zapnete. Všetko sa vyresetuje a malo by to fungovať. Z osobnej skúsenosti môžem ešte dodať, že to niekedy musíte urobiť viackrát po sebe. Najviac sa mi osvedčila kombinácia, kedy som zároveň vypol a zapol Wi-Fi na MacBooku (alebo ho na minútku uspal a potom zase otvoril).

Vývojári v Cupertine budú mať teraz pred sebou ťažkú úlohu, aby chybu identifikovali a samozrejme ju aj odstránili. Predpokladáme, že je už analyzovaná, avšak teraz sa čaká na iOS 13.4 (alebo iOS 14), v ktorej príde oprava pre všetkých….

iOS má problém s osobným hotspotom. Apple ho registruje.
iOS má problém s osobným hotspotom. Apple ho registruje.
Prečítajte si tiež  Shazam prekročil hranicu jednej miliardy vyhľadávaní mesačne
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.