Zdieľanie internetu je niečo, čo už určite použil každý z vás aspoň raz v živote. Možno ste si to nikdy neuvedomili, no táto funkcia je tu snami dlhšie ako 10 rokov. Apple ju predstavilo ešte v iOS 3 v roku 2009 (iPhone 3GS) a dnes má problémy. Po update na iOS 13 sa mnohí používatelia sťažujú na nefunkčnosť. Apple o problémoch vie a pracuje na nich.

iOS má problém s osobným hotspotom.

Popravde, ani som si to sám doteraz neuvedomoval, no s týmto problémom bojujem už dlhšiu dobu. Na iPhone používam najnovší iOS 13 a na MacBooku potom, macOS High Sierra. Často sa mi stávalo, že sa mi na moju mobilnú sieť nepodarilo pripojiť. Prisudzoval som to starému systému v mojom počítači. Ako sa dnes ukázalo, chyba bude pravdepodobne na strane Apple.

Podobnými problémami s osobným hotspotom trpia používatelia po celom svete. Drvivá väčšina spomína práve update iOS 13, po ktorom sa to všetko začalo. Spoločnosť Apple evidentne vie o tomto nedostatku. Nepriamo to potvrdila tým, že svojim poskytovateľom autorizovaných služieb zaslala dokument, v ktorom sa spomína aj zdieľanie internetu.

Zatiaľ iba odporúčanie

No a hoci to znie ako dobrá správa, v skutočnosti firma nemá v rukách žiadne konkrétne riešenie, ktoré by to vedelo opraviť. Spoločnosť vydala len všeobecné odporučenie na odstránenie tejto chyby, no a to znie trošku smiešne (ja sám ale viem, že veľmi dobre funguje).

Ak sa stretnete napríklad s niečim, čo bolo opisované v úvode, postačí vám, keď osobný hotspot vypnete a zapnete. Všetko sa vyresetuje a malo by to fungovať. Z osobnej skúsenosti môžem ešte dodať, že to niekedy musíte urobiť viackrát po sebe. Najviac sa mi osvedčila kombinácia, kedy som zároveň vypol a zapol Wi-Fi na MacBooku (alebo ho na minútku uspal a potom zase otvoril).

Vývojári v Cupertine budú mať teraz pred sebou ťažkú úlohu, aby chybu identifikovali a samozrejme ju aj odstránili. Predpokladáme, že je už analyzovaná, avšak teraz sa čaká na iOS 13.4 (alebo iOS 14), v ktorej príde oprava pre všetkých….

iOS má problém s osobným hotspotom. Apple ho registruje.
iOS má problém s osobným hotspotom. Apple ho registruje.
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. A žiaľ nielen hotspot… Všimol som si, že postupne klesá rýchlosť internetu v zariadeniach Apple cez wifi. Je občas potrebné wifi nielen vypnúť a zapnúť, ale vypnúť autopripájanie resp. vymazať pripojenie. Keď sa znovu pripojíte (otravné je že musíte zadávať heslo na wifinu), rýchlosť sa opäť zvýši. Časom opäť rýchlosť bude klesať. Už by to konečne mali nielen vyriešiť, ale skutočne doriešiť !

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here