Spoločnosť Apple je najväčším výrobcom tabletov na svete, ktoré milujú používatelia po celom svete. Ak chcete získať jeden z nich a hľadáte zlatú strednú cestu s výbornými špecifikáciami za rozumnú cenu, práve ste ju našli. iPad Air 5. generácie kúpite v zľave a v tomto 6,1 mm hrubom zariadení si môžete naplno užívať výkon procesora M1.

Jeho veľkou výhodou je až 10,9″ Retina displej s vysokým rozlíšením a krásnym zobrazením, na ktorom si užijete všetok obsah a poteší vás rýchlymi reakciami na akýkoľvek povel alebo úlohu. Pomáha mu v tom už spomínaný procesor M1, ktorý si iPad požičal z počítačov Mac a ponúka 8-jadrové CPU, 8-jadrové GPU v spojení s 8 GB RAM. Zariadenie tak zvládne aj náročné hry, aplikácie či rýchly render veľkého videa.

Bežná cena za iPad Air 5. generácie s procesorom M1 sa štandardne pohybuje na hranici 769 €, avšak vy ho teraz môžete kúpiť oveľa lacnejšie. Tablet, ktorý je medzi Slovákmi veľmi populárny sa totiž po kliknutí na tento odkaz predáva za 684 €, čo je fantastická ponuka. Ušetríte skoro 100 € a získate hardvér, ktorý vám vydrží niekoľko dlhých rokov. Čo viac si priať?

iPad Air má vynikajúci hardvér aj pre náročného zákazníka 

iPad Air 5
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (snímka obrazovky)

iPad Air 5. generácie vás pri tom nesklame ani obrovskou batériou, ktorá sa nachádza vo vnútri jeho prémiovo spracovanej hliníkovej konštrukcie. Vďaka nej vydrží fungovať na jedno nabitie pokojne aj 10 hodín aktívneho používania, čo sa hodí pri pracovných stretnutiach, ale aj na dlhých cestách v lietadle. Zariadenie tiež podporuje magnetické pripojenie na klávesnice a Apple Pencil 2. generácie s bezdrôtovým nabíjaním.

Aby toho nebolo málo, iPad Air 5. generácie ponúka tiež 4 reproduktory, pričom každý z nich sa nachádza v jednom rohu zariadenia pre čo najoptimálnejší zvukový zážitok. Kvalita prehrávania je podľa nášho názoru na tablet vynikajúca a dokonca sme boli úprimne prekvapení, keď sme po prvýkrát počuli jeho prejav.

V zariadení potom nechýba ani konektor USB-C a snímač odtlačkov prstov Touch ID. Samozrejmosťou je aj kvalitná zadná 12 Mpx kamera či predná kamera s rovnakým rozlíšením, ktorá má navyše ja funkciu Center Stage. To sa vám hodí počas Face Time hovorov.

iPad Air 5. generácie s procesorom M1: Zhrnutie 

iPad Air 5. generácie
Zdroj: MyNextTablet / TrustedReviews / úprava redakcie

Ako to teda zhrnúť? iPad Air 5 je zaručene najlepší tablet v pomere cena, výkon a protihodnota. Iste, nie je to lacný špás no pre študenta alebo do práce zrejme univerzálnejšie zariadenie za podobnú cenu na trhu nenájdete. A ak náhodou áno, určite nebude mať operačný systém iPadOS, ktorý sa stará o polovicu úspechu tohto tabletu.

Prečítajte si tiež  Odstránenie vodoznaku z obrázka ZADARMO? Na svete je nová umelá inteligencia, ktorá to dokáže

Ak sa vám teda iPad Air 5. generácie páči, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za najlepšie ceny na Slovensku. My sami sme si ho zaobstarali teraz v lete do redakcie a nevieme si ho vynachváliť. Viac info vám poskytneme vo veľkej recenzii už čoskoro.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -