Cupertinský gigant má pred sebou poriadne nabité obdobie. Nie je to len iPhone, ktorý sa dočká významných vylepšení. Počas tohto roka si svoju premiéru odbije aj nový iPad Air s 10,8″ displejom. Začiatkom 2021 ho doplní iPad mini s 8,5″ displejom.

iPad Air dostane 10,8″ displej a príde ešte tento rok

O najnovšie informácie sa postaral renomovaný analytik Ming-Chi Kuo. Podľa jeho zdrojov z dodávateľských reťazcov, pripravuje cupertinský gigant premiéru nového iPadu s 10,8″ displejom.

Správa nehovorí konkrétne o iPade Air, ale keďže tento model má dnes 10,5″ displej a do predaja bol uvedený cca pred 2 rokmi, môžeme predpokladať, že pôjde o jeho nástupcu. Nie je však vylúčené, že slovo „Air“ z názvu úplne zmizne.

iPad Air 2020
iPad Air – svetapple.sk

Zariadenie by malo dostať edge-to-edge displej. Špekuluje sa, že Apple v záujme šetrenia výrobných nákladov neposkytne Face ID ale Touch ID (priamo v zobrazovacej jednotke). Ďalšie presnejšie parametre zatiaľ nepoznáme.

Jablková spoločnosť zvolí buď procesor Apple A13 Bionic alebo A14 Bionic. Operačná pamäť RAM by mohla činiť 4 GB. V princípe by mal tento 10,8″ iPad podobný hardvér ako základný iPhone 12. Na zadnej strane očakávame len jednu šošovku fotoaparátu, no pribudnúť by mohol True Tone blesk.

iPad Air dostane USB-C a dizajn iPadu Pro.
iPad Air dostane 10,8″ displej a príde ešte tento rok

Čo sa týka predstavenia, tak presný dátum bližšie špecifikovaný nebol. Analytik sa však domnieva, že by sme novinku mali vidieť v druhej polovici roka 2020. Nechajme sa prekvapiť.

iPad mini s 8,5″ displejom

Aj keď je príchod iPadu s 10,8″ displejom určite veľmi zaujímavá téma, zabúdať nesmieme ani na jeho menšieho „bračeka“, ktorý však nebude predstavený po jeho boku. iPad mini dostane podľa správy taktiež väčši edge-to-edge displej s Touch ID, ktorý bude mať uhlopriečku 8,5″.

Zariadenie by malo byť po technickej stránke v podstate rovnaké, ako nástupca iPadu Air. Cena a rozmery však budú odlišné. Apple si podľa všetkého necháva predstavenie tohto zariadenia až na budúci rok. Ming-Chi Kuo odhaduje, že príde na jeho začiatku. Tešíte sa?

ipad mini
iPad Air dostane 10,8″ displej a príde ešte tento rok. Na iPad mini 8,5″ si počkáme.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple vydalo novú a jednoduchú reklamu na nový iPhone SE.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.