Samusng Galaxy S21 Plus vs iPhone 12 Pro

Už na prvý pohľad môžete vidieť výrazne rozdiely v spracovaní. Kým Apple stavilo na precízne tvary a prémiové materiály (matné sklo a nehrdzavejúcu oceľ), Samsung Galaxy S21 sa spolieha na upravený plast (alebo podobný materiál). To nie je práve najlepšia vizitka pre vlajkovú loď v roku 2021.

Fotoaparáty sú tu umiestnené vertikálne, zatiaľ čo Apple využíva trojuholníkový tvar. Šošovky pôsobia rovnako veľkým dojmom, avšak video môže skresľovať. Na lepšie porovnanie si budeme musieť počkať.

Samsung Galaxy S21 Plus zachováva výrez pre prednú kameru vo vrchnej časti obrazovky. Tak isto sa zdá, že zaoblené rámčeky schudli. iPhone 12 Pro má opäť hrubý notch skrývajúci všetky biometrické senzory pre Face ID. Rozdielom sú aj ploché hrany. Z nášho pohľadu vyzerajú lepšie, no ergonómia bude vyhrávať na strane Samsungu.

Vo vnútri oboch zariadení nájdeme špičkové procesory. Kým Apple používa A14 Bionic, Samsung sem zakomponoval Snapdragon 888 a Exynos 2100 (v závislosti od trhu, kde sa bude zariadenie predávať). Všetky tri čipy sú produkované 5nm procesom a poskytujú vysoký výkon + skvelú energetickú úspornosť.

Samotné video zobrazuje prvé dojmy a určite to nie je plnohodnotná recenzia. Samsung Galaxy S21 Plus ešte nebol predstavený, no na druhej strane môžete vidieť „odpoveď“ na iPhone 12.

Na záver len dodáme, že podľa posledných správ Samsung odstráni nabíjací adaptér + slúchadlá z balenia pripravovaného smartfónu. Urobí to niekoľko mesiacov po tom, ako sa za to isté vysmieval Apple. Aká irónia…

Do komentára nám napíšte, čo si myslíte o dizajne Galaxy S21 Plus vy. Páči sa vám alebo preferujete iPhone 12?

Prečítajte si tiež  Koľko stálo FBI odomknutie iPhonu 11 Pro Max?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -