Ak hľadáte výkonný a vydarený tablet s moderným dizajnom za rozumnú cenu, iPad Air s procesorom M1 splní všetky vaše očakávania. Toto zariadenie ponúka špičkový hardvér, perfektný operačný systém iPadOS a konečne na jeho nákupe aj čo to ušetríte. Ide o produkt, ktorý vám bude verne slúžiť ešte dlhú dobu.

iPad Air 5. generácie sa svojim hranatým dizajnom inšpiroval iPadom Pro (2018), čo bol veľmi dobrý ťah. Vďaka tomu získal veľký 10,9″ edge-to-edge displej, ktorý sa používa veľmi pohodlne a rovnako sa môže pochváliť aj vysokým rozlíšením až 2360 x 1640 pixelov. Rovnako zaujímavý je, ale aj výkon, ktorý zabezpečuje procesor M1 (ARM) zo série Apple Sillicon. Po prvýkrát sa predstavil v počítačoch Mac a verzia pre iPad Air 5 disponuje 8-jadrovým CPU, 8-jadrovým GPU a až 8 GB RAM. Náročnejšie úlohy zvládne lusknutím prsta.

iPad Air 5 by sme mohli charakterizovať ako zlatú strednú cestu v ponuke tabletov od spoločnosti Apple. Jeho cena však pochopiteľne nie je úplne nízka. Štandardne začína na hranici 769 €, avšak vy ho po kliknutí na tento odkaz môžete kúpiť už za 689 €. Ušetríte teda príjemných 80 € a získate tablet, ktorý vás azda ničím nesklame. Práve naopak. Tešiť vás bude svojim perfektne vyladeným hardvérom aj softvérom.

iPad Air 5. generácie s procesorom M1
Zdroj: YouTube / Tech Gear Talk / Brian Solid (úprava redakcie)

iPad Air 5 má napríklad štyri reproduktory (každý v jednom rohu), vďaka čomu vám dokáže dať neuveriteľne kvalitné audio. Toto všetko pri hrúbke len 6,1 mm! Zariadenie má tiež odomykanie cez Touch ID v uzamykacom tlačidle či podporu štandardu USB-C. Podporuje aj Apple Pencil 2. generácie a vďaka magnetickému systému naň môžete pripojiť klávesnicu s TrackPadom, vďaka čomu sa premení na hybridný notebook.

Aby toho nebolo málo, iPad Air 5 disponuje aj kvalitným fotoaparátom s rozlíšením 12 Mpx, ktorý v režime kamera môže natáčať 4K video pri 60 FPS. Taktiež je tu kvalitný Face Time objektív ukrytý v prednej časti, ktorému zas nechýba funkcia Center Stage. Ak sa vám teda iPad Air 5 pozdáva, po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať za 689 €.

Zariadenie zvládne na jedno nabitie pokojne aj 10 hodín prevádzky, takže nejde len o vhodný vianočný darček pre vaše deti, ale možno aj o produkt pre vás, ktorí si ho so sebou budete brávať na služobné cesty na miesto počítača Mac. Je totiž kompaktnejší. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Prečítajte si tiež  Apple reaguje na situáciu v Číne. Firma znižuje objednávky iPhonu 14 a iPhonu 14 Plus

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -