Hoci to vyzeralo tak, že na nás spoločnosť Apple zabudla, napokon sa rozhýbala a pred pár dňami oznámila prvú veľkú mediálnu akciu v tomto roku, ktorá sa bude konať už 7. mája o 16:00 hodine nášho času.

Na evente s názvom Let Loose nám Apple predstaví úplne nové iPady Pro a Air, ako aj niekoľko druhov príslušenstva vrátane vylepšenej Apple Pencil a Magic Keyboard. Ako však informuje portál Macrumors, ľudia sa musia pripraviť aj na jedno nepríjemné sklamanie, ktoré bude súvisieť s doposiaľ neexistujúcim tabletom. Ten síce príde na trh, no nebude taký, ako by ste možno očakávali.

Ako informuje renomovaný analytik a riaditeľ spoločnosti Display Supply Chain Consultants Ross Young, ktorý je preslávený svojimi veľmi presnými predpoveďami a dobrými informáciami z dodávateľského reťazca spoločnosti Apple, výrobca v roku 2024 neplánuje použiť kvalitný 12,9″ mini-LED displej vo veľkom iPade Air.

iPad Air 12,9″ Dostane špičkový LCD displej 

Zdroj: YouTube / Dave2D / Marques Brownlee (úprava redakcie)

Namiesto toho sa dočkáme len bežnej LCD technológie rovnako, ako v menšom 10,9″ prevedení tabletu, čo je v priamom kontraste s nedávnymi únikmi.

Samozrejme, pre väčšinu používateľov tu nie je dôvod na veľký smútok. Aj menej sofistikovaná LCD jednotka poskytne vysoké rozlíšenie a jas a taktiež možnosť prehrávať HDR obsah.

Na druhej strane však nebude schopná podať takú kvalitu čiernej, ako drahšie modely „Pro“ a zabudnúť žiaľ musíme aj na nižšiu spotrebu energie.

Apple nepoužije mini-LED v 12,9″ iPade Air z dvoch dôvodov

Spoločnosť Apple sa pre tento krok údajne rozhodla na poslednú chvíľu a mala naň hneď dva logické dôvody. Tým prvým je úspora výrobných nákladov, ktoré sú pri LCD obrazovkách výrazne nižšie, ako pri technológii mini-LED.

V druhom rade chce technologický gigant z Cupertina viac rozlíšiť základný 12,9″ iPad Air od prémiového 12,9″ iPadu Pro. A práve na úrovni displeja má dosť dobrú šancu, ako to docieliť. My ešte doplníme, že zatiaľ čo mal doteraz iPad Pro 12,9″ technológiu mini-LED, po novom ju nahradí spolu s 11″ modelom ešte sofistikovanejší OLED panel.

Stále je ale možné, že Apple niekedy v budúcnosti zmení názor a napríklad pri druhej generácii 12,9″ iPadu Air mini-LED displej skutočne použije. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple myslí na naše súkromie stále viac a viac!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -