Spoločnosť Apple predáva hneď niekoľko tabletov, ktoré sú určené pre rôzne cieľové skupiny a bežný zákazník sa v tom môže trochu strácať. Dnes vám preto ukážeme model, ktorý je v pomere cena / výkon / protihodnota azda tým najlepším, čo si môžete kúpiť. iPad Air 5. generácie navyše teraz kúpite vo výhodnej zľave. Určite sa oplatí.

Samotný tablet prišiel na trh minulý rok, ako modernizácia 4. generácie a najväčšou vychytávkou bol jeho procesor. Nachádza sa v ňom totiž ARM čip M1 z MacBooku, ktorý mu zabezpečuje špičkový výkon pri akýchkoľvek úlohách. Na iPade Air M1 si vďaka 8 – jadrovej GPU zostriháte video, zahráte si hru a rovnako si pozriete film alebo prečítate najnovšie články na našej stránke. Je neuveriteľne univerzálny.

O to lepšie sa pozerá na jeho cenu, ktorá je v základe dosť vysoká. Apple si za iPad Air M1 pýta až 769 €, čo môže odradiť niektorých záujemcov. Dobrou správou ale je, že po kliknutí na tento odkaz tablet štartuje na cene 659 €, vďaka čomu môžete ušetriť až 100 €. Za zvýhodnenú cenu ho má v ponuke hneď niekoľko predajcov.

iPad Air 5. generácie vám ponúkne špičkový 10,9″ QHD displej s rozlíšením 2360 × 1640 pixelov. Samozrejmosťou sú nádherné farby či perfektné pozorovacie uhly. Displej je tiež laminovaný a ponúka podporu pre Apple Pencil 2. generácie. Zadný fotoaparát má rozlíšenie 12 Mpx s clonou f/1.8 a ten predný pre Face Time hovory 12 Mpx s clonou f/2.4.

iPad Air 5
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (snímka obrazovky)

Tento tablet v sebe skrýva aj obrovskú 7 600 mAh batériu, ktorá vydrží celý deň na jedno nabitie a pri menej náročnom využívaní pokojne aj 2 – 3 dni práce.

Všetko záleží od toho, ako moc budete tento tablet „vyšťavovať“. Dopĺňanie energie zabezpečuje USB-C s podporou 20 W rýchleho nabíjania.

iPad 9 je alternatíva za polovičnú cenu 

iPad 9. generácie a Apple Pencil
Zdroj: MyNextTablet

Ak chcete iPad, no nepotrpíte si na extrémnom výkone, ktorý nemáte ako využiť, alternatívou môže byť aj kúpa iPadu 9. generácie. Má síce starší dizajn, menší 10,2″ displej a tiež slabší procesor A13 Bionic, no v praxi vám určite verne poslúži ešte niekoľko dlhých rokov.

Toto zariadenie spoločnosť Apple predáva za 419 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho môžete získať už za 345 €, čo je oproti iPadu Air 5. generácie v podstate polovica.

Na prezeranie webových stránok, sledovanie filmov, seriálov alebo videí či tvorbu dokumentov (ideálne s klávesnicou) vám bude vyhovovať aj tento starší model. Rozhodnutie ale nechávame na vás.

Prečítajte si tiež  Apple Headset je už vo výrobe. Predstavenie na WWDC 2023 je prakticky isté

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -