Počas minulotýždňovej konferencie WWDC 2022 sme sa dočkali predstavenia nových MacBookov Air a Pro. Podľa očakávaní by sme čoskoro mali byť svedkami aj refreshu portfólia iPadov, kde sa o hlavné slovo prihlásia najvýkonnejšie Pro modely. Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg Apple aktualizuje existujúce 11″ a 12,9″ iPady Pro o čip M2 ešte v tomto roku.

Prečítajte si tiež  Najväčší iPad príde v roku 2023. Jeho uhlopriečka môže prekonať aj váš MacBook

Odhady naznačujú, že v (blízkej) budúcnosti by sme sa mali dočkať väčšieho 14,1″ iPadu Pro s mini-LED displejom, ktorý je podľa všetkého momentálne vo vývoji. Tento model zažije svoj debut pravdepodobne začiatkom budúceho roka. Do tej doby by sa jablková spoločnosť mala postarať o upgrade aktuálnych modelov iPadu Pro, ktoré budú síce dizajnovo nezmenené, no bude do nich integrovaný nový čip M2. Rovnaký scenár sa odohral v prípade nového MacBooku Pro 13″.

Na stole však je ešte jedna možnosť a to tá, že Apple vytiahne esá aj v prípade nových funkcií pre iPad Pro. Podľa Gurmana by sa mohlo jednať okrem čipu M2 aj o bezdrôtové nabíjanie a aktualizáciu systému fotoaparátov.

Zdroj: Unsplash/Daniel Romero

Pred nejakým časom sa Gurman vytasil s odhadom, v ktorom tvrdil,  že spoločnosť Apple skúma možnosť vývoja iPadov s väčšími displejmi. Nové modely s väčšou uhlopriečkou však nedorazia skôr ako v roku 2023. Pozornosť spoločnosti Apple sa stále sústreďuje na uvedenie prepracovaného iPadu Pro v súčasných rozmeroch, ktoré je plánované na jeseň tohoto roka.

Prečítajte si tiež  iPadOS 16 prináša po prvýkrát vstavanú aplikáciu Počasie. Pozrite sa ako vyzerá

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -