iPad mini prešiel pred pár rokmi zmenou, ktorá z neho urobila úplne iné zariadenie. Aj keď si zachoval svoje vynikajúce kompaktné rozmery, jeho displej sa výrazne zväčšil z pôvodných 7,9″ na 8,3″. Dnes dáva zmysel predovšetkým pre tých ľudí, ktorí hľadajú šikovný tablet s vysokým výkonom a elegantným dizajnom. Koľko ale stojí?

Spoločnosť Apple toto zariadenie v čase uvedenia na trh predávala za 549 €. Z dôvodu inflácie a zmeny kurzu $ – € sa však v roku 2022 dotklo iPadu mini veľmi nepopulárne zdražovanie. A to bolo pomerne výrazné.

Základná cena tabletu poskočila až na úroveň 649 € čo je už za jeho hardvér dosť. Ak však chcete niečo ušetriť, kliknite na tento odkaz, kde iPad mini 6. generácie začína na úrovni 599 €. Je síce pravda, že na jeho nákupe ušetríte „iba“ 50 € ale aj to sa počíta. Nákup dostupného tabletu sa preto určite oplatí. A pokiaľ chcete niečo lacnejšie a možno aj väčšie, nižšie nájdete ponuky na ďalšie dva iPady, ktoré sú teraz medzi ľuďmi populárne.

ipad mini 6
Zdroj: YouTube / HUDAKOV

Ak sa obávate, že by vám 8,3″ displej nestačil no za tablet nie ste pripravení platiť viac, spoločnosť Apple má k dispozícii relatívne výhodne aj iPad 10. generácie z roku 2022. Ten má veľmi podobný dizajn, ako iPad Air 4. generácie no počítať pri ňom musíte s o čosi lacnejším spracovaním.

Každopádne sa ale spolieha na 10,9″ displej, ktorý vám na prácu alebo prezeranie stránok môže vyhovovať viac. iPad 10. generácie Apple predáva od 579 € no vy ho môžete na Slovensku nájsť po kliknutí na tento odkaz už od 500 €. Ušetríte teda cca 79 €.

Nový iPad 10. generácie od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

Na záver nám nedá nespomenúť absolútny základ ponuky, ktorý je však v našej krajine podľa viacerých náznakov najpredávanejší. Starší iPad s 10,2″ displejom má síce menej moderný dizajn no vďaka veľmi nízkej cene stále stojí za zváženie.

Apple ho predáva len za 379 € no po kliknutí na tento odkaz zobrazíte ponuky, kde štartuje už na cene 328 €. To je skoro o polovicu menej, ako v prípade najnižšej ponuky za iPad mini 6. generácie. Otázne teda zostáva, aké sú vaše priority a čo od tabletu očakávate. Výber nechávame tak ako vždy, na vás.

iPad 9. generácie a Apple Pencil
Zdroj: MyNextTablet

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple ešte stále živí nádeje na skladací iPhone. Vieme kedy ho plánuje predstaviť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -