iPad mini prešiel pred pár rokmi zmenou, ktorá z neho urobila úplne iné zariadenie. Aj keď si zachoval svoje vynikajúce kompaktné rozmery, jeho displej sa výrazne zväčšil z pôvodných 7,9″ na 8,3″. Dnes dáva zmysel predovšetkým pre tých ľudí, ktorí hľadajú šikovný tablet s vysokým výkonom a elegantným dizajnom. Koľko ale stojí?

Spoločnosť Apple toto zariadenie v čase uvedenia na trh predávala za 549 €. Z dôvodu inflácie a zmeny kurzu $ – € sa však v roku 2022 dotklo iPadu mini veľmi nepopulárne zdražovanie. A to bolo pomerne výrazné.

Základná cena tabletu poskočila až na úroveň 649 € čo je už za jeho hardvér dosť. Ak však chcete niečo ušetriť, kliknite na tento odkaz, kde iPad mini 6. generácie začína na úrovni 599 €. Je síce pravda, že na jeho nákupe ušetríte „iba“ 50 € ale aj to sa počíta. Nákup dostupného tabletu sa preto určite oplatí. A pokiaľ chcete niečo lacnejšie a možno aj väčšie, nižšie nájdete ponuky na ďalšie dva iPady, ktoré sú teraz medzi ľuďmi populárne.

ipad mini 6
Zdroj: YouTube / HUDAKOV

Ak sa obávate, že by vám 8,3″ displej nestačil no za tablet nie ste pripravení platiť viac, spoločnosť Apple má k dispozícii relatívne výhodne aj iPad 10. generácie z roku 2022. Ten má veľmi podobný dizajn, ako iPad Air 4. generácie no počítať pri ňom musíte s o čosi lacnejším spracovaním.

Každopádne sa ale spolieha na 10,9″ displej, ktorý vám na prácu alebo prezeranie stránok môže vyhovovať viac. iPad 10. generácie Apple predáva od 579 € no vy ho môžete na Slovensku nájsť po kliknutí na tento odkaz už od 500 €. Ušetríte teda cca 79 €.

Nový iPad 10. generácie od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

Na záver nám nedá nespomenúť absolútny základ ponuky, ktorý je však v našej krajine podľa viacerých náznakov najpredávanejší. Starší iPad s 10,2″ displejom má síce menej moderný dizajn no vďaka veľmi nízkej cene stále stojí za zváženie.

Apple ho predáva len za 379 € no po kliknutí na tento odkaz zobrazíte ponuky, kde štartuje už na cene 328 €. To je skoro o polovicu menej, ako v prípade najnižšej ponuky za iPad mini 6. generácie. Otázne teda zostáva, aké sú vaše priority a čo od tabletu očakávate. Výber nechávame tak ako vždy, na vás.

iPad 9. generácie a Apple Pencil
Zdroj: MyNextTablet

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -