iPad mini od spoločnosti Apple je vo svojej šiestej generácii mimoriadne podareným tabletom. Inžinierom sa podarilo zachovať jeho kompaktné rozmery, nízku váhu a zároveň zväčšiť displej z pôvodných 7,9″ na 8,3″. To dopĺňa aj moderný čip A15 Bionic a ďalšie užitočné funkcie. iPad mini teraz kúpite v zľave za fantastickú cenu.

Na iPade mini spustíte všetky možné aplikácie a užívať si ich budete môcť vo vysokej kvalite. Platí to aj o hrách či sledovaní akéhokoľvek videa. Zároveň sa tento tablet často používa na navigáciu či prechádzanie internetových stránok. Rozmery sú 195,4 x 134,8 x 6,3 mm, vďaka čomu ho pohodlne zmestíte, do akéhokoľvek vrecka vo vašej taške. Navyše, váha dosahuje len 293 gramov, čo je zhruba o 50 gramov viac, ako má iPhone 14 Pro Max.

Veľa ľudí si necháva starší iPhone na volanie či SMS-kovanie a radšej si kúpi iPad mini ako zariadenie na prácu. Dôvodom je jeho výhodná cena, nakoľko toto zariadenie začína v bežnom predaji na hranici 649 €. Po kliknutí na tento odkaz však iPad mini kúpite za 569 € u autorizovaných predajcov Apple, vďaka čomu ušetríte skoro 100 €!

iPad mini 6. generácie
Zdroj: YouTube: Jimmy Tries World / Noah Herman (úprava redakcie)

Potom si už stačí urobiť z iPhonu len Wi-Fi hotspot a zariadenie vám ponúkne ohromné množstvo zábavy. Taktiež s ním budete produktívnejší pri práci.

iPad mini je tiež dobre vybavený po stránke kamier. Nájdete v ňom 12 MP zadnú kameru s bleskom a 12 MP prednú ultraširokouhlú kameru s funkciou Center Stage pre Face Time. Zariadenie je dokonca schopné natáčať video až do 4K pri 60 FPS a jeho výdrž batérie dosahuje jeden pracovný deň. Rovnako tak má zabudované aj Touch ID, ponúka stereo-reproduktory a pripojíte ku nemu Apple Pencil 2. generácie.

V zľave je aj iPad Air 10,9″ s čipom M1 

Zdroj: YouTube / Dave2D / Marques Brownlee (úprava redakcie)

Pokiaľ hľadáte niečo väčšie a ešte výkonnejšie, spoločnosť Apple má alternatívu, ktorá nie je omnoho drahšia, ako iPad mini 6. generácie. Ide konkrétne o veľký tablet iPad Air s 10,9″ displejom, ktorý sme aj my v redakcii označili azda za to najrozumnejšie zariadenie spomedzi ostatných Apple tabletov, aké si dnes môžete zaobstarať.

iPad Air je v podstate zväčšeným iPadom mini 6. generácie. Rovnako má edge-to-edge displej, avšak s uhlopriečkou 10,9″ a odomykáte ho cez Touch ID v hornom tlačidle. iPad Air prekvapivo stále neponúka blesk na fotoaparát, hoci bol predstavený neskôr, ako iPad mini, ktorý ho má. Na druhej strane v ňom však nájdete lepšie reproduktory a extrémne výkonný procesor M1, ktorý pochádza z počítačov Mac a aj vďaka nemu budete mať istotu, že vám iPad Air vydrží ešte dlhé roky s najnovšími systémovými aktualizáciami. No a cena?

Prečítajte si tiež  Xiaomi Watch S1 Active kúpite po zľave za extrémne výhodnú cenu. Majú podobné funkcie, ako Apple Watch

Apple bežne predáva iPad Air 5. generácie za 769 €. Po kliknutí na tento odkaz však zobrazíte ponuky, kde začína na 666 €, pričom vo zvýhodnení ho majú aj autorizovaní predajcovia, u ktorých musíte priplatiť pár desiatok eur navyše. To či si teda kúpiť o cca 100 € iPad Air, alebo zostať pri lacnejšom a menšom iPade mini 6. generácie nechávame na vás. Dajte nám vedieť do komentára, ako by ste sa rozhodli vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

iPad Air 5
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (snímka obrazovky)

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -