Keď spoločnosť Apple predstavila prvý iPad mini pred desiatimi rokmi, ľudia si neboli istí, či oň niekto prejaví záujem. Neskôr sa však ukázalo, že ide o fantastickú alternatívu ku väčšiemu modelu a preto sa tieto zariadenia začali predávať, ako na bežiacom páse. iPad mini 6. generácie má moderný dizajn, veľkú uhlopriečku displeja a tiež výkonný procesor. A keďže je teraz dostupný v zľave za super cenu, jeho nákup určite nebudete ľutovať.

Čo sa týka hardvérovej stránky, toto zariadenie je síce drobné, no v jeho útrobách sa skrýva až 8,3″ edge-to-edge displej. To je dosť na to, aby ste ho pohodlne preniesli z miesta na miesto, no zároveň ste mali dostatočne veľkú zobrazovaciu jednotku na sledovanie videí, hranie hier alebo len čítanie internetových stránok. Výhodou je tiež hrúbka zariadenia len na úrovni 6,3 mm a celková váha nepresahujúca 293 gramov. To je len pre predstavu o 50 gramov viac, než koľko váži iPhone 14 Pro Max. Pod kapotou potom nájdete ospevovaný čip A15 Bionic (5 nm), vďaka ktorému je iPad mini extrémne rýchly.

Ak sa pozrieme na cenu tohto zariadenia, tá štandardne začína na hodnote 649 €. Je to produkt od Apple a tak sa tomu nemôžeme čudovať. Dobrou správou, ale je, že teraz po kliknutí na tento odkaz kúpite tento tablet už za 565 €, vďaka čomu ušetríte minimálne 80 €. A to sa z nášho pohľadu vyplatí. Je to viacmenej cena, ktorá odpovedá funkciám a technológiám, ktoré má iPad mini 6. generácie na palube.

Super výdrž batérie a tablet, ktorý slúži ako vrecková herná konzola 

iPad mini 6
Zdroj: YouTube / Noah Herman / Mark Linsangan (úprava redakcie)

Ako sme už spomenuli vyššie, Apple vybavilo iPad mini 6. generácie perfektným hardvérom. V jeho tele sa nachádza 5 124 mAh akumulátor s podporou rýchleho nabíjania, ktorý zvládne fungovať až 10 hodín na jedno nabitie. Tento tablet navyše podporuje aj štandard USB-C, takže sa nemusíte obávať otravného Lightning konektora, ktorý v roku 2023 opustí aj iPhone.

Taktiež je tu perfektne vyriešený zvuk. iPad mini 6. generácie disponuje štvoricou silných reproduktorov, ktoré sa nachádzajú po jeho rohoch. O odomykanie sa tu síce nepostará technológia Face ID, čo je objektívne trochu škoda, no máte tu aspoň Touch ID v zamykacom tlačidle. Rýchlo si na to zvyknete aj ak používate moderný iPhone.

iPad mini 6
Zdroj: Apple

Keďže má tento tablet 8,3″ displej, využívať ho nemusíte iba na prácu, ale aj na zábavu. Vďaka jeho kompaktným rozmerom a nízkej váhe sa na ňom dobre hrajú hry, s ktorými nemá procesor A15 Bionic absolútne žiaden problém a kvalitný Retina displej s vysokým rozlíšením 2668 x 1488 a jasom až 500 nitov sa postará o ich špičkové zobrazenie. Je to skvelý spoločník na doma, ale aj na cestovanie.

Prečítajte si tiež  Apple vyhodilo agresívneho vyjednávača. Drzo odpovedal Danielovi Macovi na to, čím sa živí. Ten to natočil na TikTok

iPad mini je jednoducho miláčik 

iPad mini 6. generácie
Zdroj: YouTube: Jimmy Tries World / Noah Herman (úprava redakcie)

Ako to teda celé zhrnúť? iPad mini 6. generácie určite nie je najlepší tablet od Apple, no férové je poznamenať, že sa na to ani nechce hrať. Na druhej strane, aj keď je kvôli svojim kompaktným rozmerom často odsudzovaný, dokáže toho ďaleko viac, ako konkurenčné riešenia. Vďačí za to výkonnému procesoru a tiež perfektnému operačnému systém iPadOS, ktorý sa nachádza v jeho útrobách a Apple ho pravidelne aktualizuje.

Ako by sme to teda mohli celé uzavrieť? iPad mini je tablet, ktorý je veľmi univerzálny a keď si ho kúpite, pretože vám menšia uhlopriečka jednoducho vyhovuje viac, budete ho milovať. Po kliknutí na tento odkaz získate zariadenie za najvýhodnejšie ceny na Slovensku. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -