Spoločnosť Apple včera sprístupnila vývojárom štvrtú beta verziu systému iOS 17.4, ktorá prináša niekoľko aktualizácií zlepšujúcich používateľské prostredie a funkcie. Túto verziu, ktorá nesie číslo zostavy 21E5209b, si teraz môžu vývojári stiahnuť prostredníctvom aplikácie Nastavenia tak, že prejdú do časti „Všeobecné“ a potom do časti „Aktualizácia softvéru“. Očakáva sa, že verejní beta testeri získajú prístup k tejto aktualizácii neskôr v priebehu týždňa.

Personalizované uvítanie a prehľad o stave batérie

Ako informuje portál 9to5mac, jednou z prvých objavených funkcií iOS 17.4 beta 4 je zavedenie novej personalizovanej uvítacej obrazovky, ktorá používateľov po reštarte privíta ich profilovou fotografiou. Vďaka tomuto drobnému detailu bude používanie iPhonu ešte osobnejšie.

Okrem toho sa spoločnosť Apple zamerala na vylepšenie používateľského rozhrania v aplikácii Nastavenia, najmä v súvislosti so stavom batérie. Sekcia „Batéria“ teraz poskytuje jasnejšie informácie a umožňuje používateľom ľahko zistiť, či je stav batérie ich iPhonu „normálny“, alebo je ich akumulátor zrelý na výmenu. Po novom už nie je potrebné otvárať položku „Zdravie Batérie“.

Navyše, ak na iPhone 15 klepnete na stav batérie, po novom sa vám zobrazí informácia o presnom počte nabíjacích cyklov, dátume výroby a prvom použití. Vďaka tomu budete môcť lepšie fungovať, v akom stave je váš akumulátor.

Je pravda, že aj predtým bola táto funkcia dostupná pre iPhone 15, avšak nachádzala sa v sekcii Nastavenia > Všeobecné > Informácie (v spodnej časti). Po novom je to teda prehľadnejšie.

Inovácie CarPlay

Pre tých, ktorí vo svojich vozidlách využívajú Apple CarPlay, prináša iOS 17.4 beta 4 novú funkciu, ktorá má zlepšiť zážitok z jazdy. Do CarPlay bola pridaná nová možnosť, ktorá zobrazuje nadchádzajúce jazdné manévre prostredníctvom vylepšeného „zážitku z prístrojovej dosky„.

Cieľom tejto funkcie je poskytnúť vodičom podrobnejšie a interaktívnejšie navigačné informácie priamo na displeji ich vozidla, vďaka čomu sa má zvýšiť ich pozornosť a tiež bezpečnosť.

To, že Apple vydal štvrtú beta verziu iOS 17.4 iba po týždni zdôrazňuje jeho pokračujúci záväzok zdokonaľovať a rozširovať možnosti svojich operačných systémov. Zameraním sa na personalizáciu, transparentnosť stavu batérie a integrované zážitky z jazdy sľubuje iOS 17.4 beta 4 celý rad vylepšení, ktoré používatelia ocenia pri každodennej interakcii so svojimi zariadeniami.

Prečítajte si tiež  Leaker Jon Prosser si oholil obočie. Dôvodom je Apple a nevydarený únik

Plná verzia tejto aktualizácie bude dostupná pre všetkých používateľov niekedy v marci. Jej súčasťou bude celá paleta zmien, ktorým sme sa podrobne venovali v samostatnom článku.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -