Ak si dnes chcete kúpiť iPad s moderným dizajnom, musíte si pripraviť poriadny balík peňazí. Tieto zariadenia sú drahé a v základných verziách nič extra neponúkajú, s výnimkou vynikajúceho operačného systému iPadOS. Pre tých, čo chcú viac a nevadí im používať Android je pripravený Xiaomi Pad 5. Vyzerá podobne, ako iPad Pro, no po zľave ho kúpite lacnejšie. Na konci dňa to nemusí byť zlá voľba.

Zariadenie vás presvedčí najmä svojim 11″ IPS displejom, ktorý má rozlíšenie 2560 x 1600 pixelov a obnovovaciu frekvenciu až 120 Hz. Krásny, čistý a plynulý obraz využijete ako pri sledovaní filmov či seriálov, tak aj pri hraní hier alebo práci s aplikáciami. Displej Xiaomi Pad 5 tiež dokáže eliminovať modré svetlo, vďaka čomu je príjemnejší pre vaše oči.

Cena za Xiaomi Pad 5 sa bežne pohybuje na úrovni 400 – 450 €, čo zhruba zodpovedá najlacnejšiemu iPadu 9. generácie, ktorý má dizajn s tlačidlom Touch ID a procesor A13 Bionic z roku 2019. Po kliknutí na tento odkaz však Xiaomi Pad 5 kúpite od 366 €, čo je absolútne vynikajúca ponuka.

Procesor má priemerný výkon. Na bežné použitie stačí 

Xiaomi Pad 5
Zdroj: YouTube / Techtablets

Pochopiteľne, nízka cena tabletu sa musela na niečom podpísať. Xiaomi Pad 5 nie je vybavený tým najvýkonnejším čipom na svete, no v jeho srdci pracuje stredná trieda s označením Qualcomm Snapdragon 860 a 6 GB operačnou pamäťou RAM.

Netreba sa ale ničoho báť, nakoľko samotný výrobca sľubuje, že tento čip vám bude stačiť na všetky bežné činnosti vrátane multitaskingu, v rámci ktorého budete mať otvorených viacero apiek súčasne.

Xiaomi Pad 5
Zdroj: YouTube / AnonimInc.

V tablete je aj sústava reproduktorov s podporou priestorového zvuku Dolby-Atmos a aby toho nebolo málo, Xiaomi sa postaralo aj o relatívne kvalitné fotoaparáty.

Ten zadný má rozlíšenie 13 MP a ponúka možnosť natáčania videa do 4K, a predný ponúka 8 MP rozlíšenie a podporu pre Full HD video. Ak budete s niekým volať cez videohovor, určite sa vám to hodí.

Xiaomi Pad 5 má dobrú výdrž batérie 

Xiaomi Pad 5 a iPad Air
Zdroj: YouTube / Tech Gear Talk

Veľkým benefitom tohto lacného čínskeho tabletu je aj batéria s kapacitou až 8 720 mAh. Vďaka nej zariadenie vydrží nabité niekoľko dní, pričom v rámci presnejších porovnaní by mal ponúknuť dostatok energie na 10 hodín hrania hier, až 16 hodín prehrávania videí alebo šialených 5 dní prehrávania hudby.

Netvrdíme teda, že tento tablet je lepší ako iPad, no keď si porovnáme vyššie uvedené parametre so spomínaným iPadom 9. generácie z roku 2021, nedá nám nenapísať, že riešenie od Xiaomi nám príde ako lepší deal.

Prečítajte si tiež  Rusko udelí spoločnosti Apple ďalšiu pokutu. Kremeľ chce mať väčšiu kontrolu nad online priestorom

Jeho najväčšou nevýhodou je teda operačný systém, na ktorý si bude väčšina Apple fanúšikov ťažšie zvykať. Rozhodnutie, či si ho kúpiť alebo nekúpiť preto nechávame na vás a na vašich individuálnych požiadavkách. Xiaomi Pad 5 kúpite za najlepšiu cenu na Slovensku tu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -