Veľa muziky za málo peňazí. Aj tak by sa dal niekoľkými slovami definovať najdostupnejší iPad v ponuke spoločnosti Apple. Toto zariadenie sa spolieha ešte na klasický dizajn, no ponúka veľký displej s vysokým rozlíšením, dobrú výdrž batérie a tiež procesor, ktorý vám bude plne stačiť na všetky bežné úlohy. Teraz ho môžete získať za fantastickú cenu.

Základný iPad 9. generácie sa spolieha na 10,2″ uhlopriečku, pričom jeho Retina displej disponuje rozlíšením 2160 x 1620 pixelov. Zákazníkov poteší aj vysoký jas až na úrovni 500 nitov či podpora snímača odtlačku prstov Touch ID. Najlacnejší iPad má tiež procesor A13 Bionic, ktorý síce nie je najnovší, no vyrábaný je za pomoci stále moderného 7 nm procesu. Tabletu teda dodá dostatok šťavy na to, aby ste si na ňom mohli spustiť hry, čítať obsah na internetových stránkach alebo sledovať filmy / seriály na Netflixe. Veď to 90 % z nás s tabletom bežne robí.

No a cena? Napriek tomu, že nejde o najmodernejší kúsok techniky, spoločnosť Apple si zaň pýta pomerne ambiciózne ceny. Štandardne ho ponúka za 429 €, avšak na Slovensku sa dá kúpiť už aj oveľa lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz je ponúkaný za 337 €, vďaka čomu sa dostanete ku plnohodnotnému iPadu za pomerne rozumnú cenu. Možno aj preto je iPad 9 do dnešných dní v našich končinách tak populárny.

iPad 9
Zdroj: YouTube / The Everyday Dad

Veľkou výhodou tohto modelu je aj veľký 8 557 mAh akumulátor, pri ktorom výrobca udáva až 10 hodinovú výdrž batérie na jedno nabitie. Je síce pravda, že pri intenzívnejšej práci výdrž klesne na cca 5 – 6 hodín no aj tak ide o skvelý výsledok, ktorému môže väčšina konkurenčných tabletov len ticho závidieť.

Používatelia tiež ocenia kvalitnú zadnú kameru, ktorá vie natáčať v 4K rozlíšení pri 60 FPS alebo aj prednú kameru, ktorá ponúka rozlíšenie Full HD pre Face Time hovory a navyše je tu funkcia Center Stage, vďaka ktorej budete neustále uprostred pozornosti. Toto všetko môžete mať už za 337 €, čo je výhodná ponuka, no rozhodnutie, či sa vám základný iPad skutočne oplatí nechávame na vás. Z nášho pohľadu ide stále o solídny kus techniky, ktorý je na bežné použitie ako stvorený.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Budúcnosť Apple je v službách nie v produktoch!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -