Počas prezentácie WWDC 2021 sa spoločnosť Apple venovala viacerým vychytávkam v operačnom systéme iPadOS 15. Na jednu však akoby úplne zabudla, pričom sa s ňou používatelia budú stretávať možno aj každý deň.

Hovoríme o režime nízkej spotreby energie, ktorý sa už od iOS 9 (2015) vyskytuje v každom jednom iPhone. V situácii, kedy kapacita batérie klesne pod hranicu 20 % sa na displeji zobrazí výzva, ktorá vám umožní obmedziť niektoré funkcie, aby zariadenie vydržalo o poznanie dlhšie.

- Reklama -

Samotný režim si samozrejme môžete aktivovať aj manuálne a to cez Nastavenia alebo Ovládacie centrum. Včera nás veľmi prekvapila informácia, že režim nízkej spotreby energie sa dostal aj do operačného systému macOS 12 Monterey. Užijete si ho na akomkoľvek MacBooku, ktorý bol vyrobený začiatkom roka 2016 a neskôr. Ani zďaleka nás ale nenapadlo, že túto výhodu prinesie aj iPad so svojim iPadOS 15.

Ako to funguje? 

App Library na iPadOS 15 - WWDC 2021
App Library na iPadOS 15 – WWDC 2021

Technológia zníži výkon procesora, deaktivuje niektoré procesy, ktoré bežia na pozadí a zoslabí jas displeja tak, aby Mac alebo iPad vydržal čo najdlhšie na jedno nabitie. Je zaujímavé, že aj keď ide o žiadanú funkciu, výrobca o nej nikde neinformuje.

Nový režim je skrátka iba dostupný hneď po tom, ako si do svojho iPadu nainštalujete nový iPadOS 15. Za nás teda príjemné prekvapenie, ktoré určite už čoskoro vyskúšame v praxi a hneď vám dáme vedieť, aké s ním máme skúsenosti.

Šetrenie na iPhone funguje už dlhé roky. Reálne si viete predĺžiť životnosť zariadenia na jedno nabitie pokojne aj o niekoľko hodín. Pokiaľ dosiahneme podobné výsledky s macOS 12 Monterey alebo iPadOS 15, bude to obrovský bonus!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.