Pokiaľ ste sledovali dnešnú prezentáciu WWDC 2021, určite vám neunikli operačné systémy iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 a macOS 12 Monterey. V poslednom prípade prišlo Apple s viacerými funkčnými novinkami, ktoré nielen že zjednodušia, ale aj rozšíria používanie počítačov Mac.

Aj keď sa o tom veľa nehovorilo, novinka obsahuje funkciu, ktorú už roky poznáme napríklad z našich iPhonov.

- Reklama -

Ako je už z nadpisu zrejmé, na vašom MacBooku si budete môcť aktivovať režim nízkej spotreby energie v prípade, že vám bude dochádzať šťava.

Ako to bude fungovať? 

Universal control - ovládajte jednou myšou a klávesnicou iMac, Macbook aj iPad naraz - WWDC 2021
Universal control – ovládajte jednou myšou a klávesnicou iMac, Macbook aj iPad naraz – WWDC 2021

V súčasnosti žiaľ nevieme, ako to bude presne fungovať, no predpokladáme, že celý systém čiastočne obmedzí funkcionalitu procesora, zníži jas (obrazovky aj klávesnice), prestane sa zaoberať niektorými aplikáciami + procesmi na pozadí atď.

Minulý rok bol na trh uvedený MacBook Pro 13″ (M1) a MacBook Air (M1). Prvý spomenutý počítač zvládne 20 hodín prehrávania videa na jedno nabitie a pri druhom sa bavíme o hodnote 18 hodín. Do fantastickej výdrže ale nebol zarátaný žiaden režim nízkej spotreby energie, ktorý sa nachádza v macOS 12 Monterey.

Ak sa tieto hodnoty posunú čo i len o trochu vyššie, Apple bude mať neuveriteľnú konkurenčnú výhodu. Sme zvedaví, ako to bude fungovať s čipmi od Intelu. Nechajme sa prekvapiť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.