Napriek tomu, že Apple prísne dbá na kvalitu svojich zariadení, niekedy sa aj tu objaví problém, trápiaci používateľov. V tomto prípade je to konkrétne displej, ktorý na iPhone 11/11 Pro zobrazuje zvláštnu zelenú farbu. Podľa všetkého však ide len o softvérovú záležitosť.

iPhone 11/11 Pro zelený displej

Následujúca chyba postihuje malé percento používateľov. Okrem toho sa objavuje vždy len na pár sekúnd, takže si ju teoreticky ani nemusíte všimnúť.

Majitelia iPhonu 11 a 11 Pro odsledovali, že sa im niekedy po odomknutí zariadenia na displeji zobrazuje zvláštny odtieň zelenej farby (foto nižšie). Svoje poznatky zdieľali v diskusnom vlákne na sociálnej sieti Reddit.

banner
reklama

Doposiaľ nikto presne nezistil, čo tento netypický jav spôsobuje, no vo všetkých prípadoch sa zobrazuje prakticky rovnako. Podľa príspevkov nezáleží ani na tom, či používate funkciu Dark Mode, Night Shift alebo len minimálny jas.

V drvivej väčšine prípadov sa ľudia zhodujú, že problémy začali po aktualizácii iOS 13.4.1. To okrem iného zvyšuje pravdepodobnosť, že sa jedná len o softvérovú záležitosť. Len tak doplníme, že iPhone 11 a 11 Pro používajú úplne odlišné technológie vrámci zobrazovacej jednotky (OLED a LCD). Bolo by teda veľmi nepravdepodobné, keby sa s touto chybou stretli na oboch druhoch displejov.

Niektorí užívatelia uvádzajú, že zariadenie stačilo reštartovať, no iným zase toto riešenie nepomohlo a tak s ňou „žijú“ naďalej. Aj keď sme napísali, že problém postihuje predovšetkým iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max, objavilo sa aj pár používateľov, ktorý chybu spozorovali na iPhone X.

Predpokladáme, že Apple už o všetkom vie a pracuje na náprave, ktorá v prípade softvérového zlyhania príde v iOS 13.5.5. Pokiaľ sa vám stalo niečo podobné, napíšte nám do komentára…

iPhone 11/11 Pro má problém. Používatelia sa sťažujú na displej...
iPhone 11/11 Pro má problém. Používatelia sa sťažujú na displej…
Prečítajte si tiež  Takto Apple predáva iPhony, iPady a Macy v reálnom čase!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -