iPhone od modelu 7 prináša jednu zásadnú vec. Vodeodolnosť. Hoci pomerne neskoro, predsa prišla a my ju môžme používať. Telefón samozrejme vydrží aj ponorenie v bazéne avšak nedá sa pod vodou ovládať. Kapacitný displej reaguje na vodu a nie na naše prsty. Malo by sa to ale zmeniť. Po novom bude iPhone možné ovládať aj pod hladinou. Ako bude fungovať iPhone 11 a podvodný režim.

iPhone 11 a podvodný režim

Ovládať telefón pod hladinou nie je jednoduché. Poväčšine to nejde, nakoľko kapacitný displej reaguje na vodu a nie na naše prsty. Ak sa nám niečo podarí je to úspech, avšak poväčšine si musíme všetko (napríklad video) nastaviť na suchu a až potom skočiť do vody. To by sa ale mohlo zmeniť. V kuloároch sa začína šepkať o podvodnom režime, na ktorom aktuálne v spoločnosti Apple intenzívne pracujú.

- Reklama -

Správy napovedajú, že už dnes Apple testuje prototypy iPhonu 11, ktoré by sa v októbri 2019 mali pustiť do predaja. Jednou z noviniek je aj podvodný režim, ktorý všetky problémy eliminuje. iPhone bude možné bezproblémovo ovládať aj pod hladinou. Zatiaľ nám nie je celkom jasné ako to bude fungovať, no predpokladáme, že by na to mohol slúžiť 3D Touch. Práve na silu stlačenia by mohol displej reagovať čím by sa dal telefón jednoducho ovládať. iPhone 11 a podvodný režim sú teda reálne. Apple bude ale musieť zapracovať ešte na jednej veci.

Fake iPhone 6 - svetapple.sk
www.svetapple.sk

Lepšia vodeodolnosť, prísnejšia norma

iPhone 11 a podvodný režim môže prísť len vtedy, keď bude telefón ešte viac vodeodolný ako dnes. Súčasné modely spĺňajú normu IP68, čo znamená ponor v hĺbke 2 metre na dobu kratšiu ako 30 minút. Stále ale existuje riziko, že telefón premokne. Pokiaľ vám iPhone zatečie, Apple neuzná reklamáciu (nemáte ako dokázať, že telefón bol vo vode nie hlbšej ako 2 metre a nie kratšie ako 30 minút).

iPhone 11 a podvodný režim by mali prísť za predpokladu, že ľudia budú úplne bežne využívať telefón aj pod vodou a na to je treba spĺňať prísnu normu. Zariadenie by malo byť vodotesné aspoň do hĺbky 3-4 metrov a určite na dobu dlhšiu ako 30 minút. Uvidíme, akú normu bude produkt dodržiavať. Ak chce ale Apple rozšíriť používanie iPhonu aj pod vodou, musí ho zdokonaliť. Okrem troch šošoviek fotoaparátu a možnosťou nabíjania iných produktov z budúceho iPhonu by toto mala byť ďalšia novinka, ktorú Apple v septembri tohto roka prinesie. Tešíte sa?

iPhone XI - reálny pohľad. Takto bude zrejme zariadenie vyzerať. - svetapple.sk
iPhone XI – reálny pohľad. Takto bude zrejme zariadenie vyzerať. – svetapple.sk

zdroj: phonearena

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.