Pokiaľ si chcete kúpiť počítač Mac za výbornú cenu, dnes vám ukážeme zariadenie, ktoré by vás mohlo zaujímať. Mac mini s procesorom M1 je ideálnou voľbou na kancelársky stôl, pretože používateľovi poskytuje optimálny výkon za skvelé peniaze. Teraz ho môžete získať vo výhodných zľavách.

Zariadenie, ktoré je už na trhu niekoľko rokov sa v čase uvedenia do predaja ponúkalo za 799 €. Dnes je však v ponuke aj jeho modernejší nástupca s procesorom M2 (rozoberieme si ho nižšie), ktorý sa predáva lacnejšie. Cena predchodcu musela preto logicky klesnúť a dnes Mac mini M1 kúpite po kliknutí na tento odkaz už od 608 €, vďaka čomu získate výkonný hardvér za super cenu.

Tento počítač má elegantný hliníkový dizajn, ktorý sa vám bude vynímať na stole a zároveň ponúka všetky výhody počítačov Mac, vrátane operačného systému macOS.

Taktiež sa v ňom nachádza aj spomínaný procesor M1, ktorý je prvým 5 nm ARM čipom spoločnosti Apple navrhnutým špeciálne pre počítače Mac.

Procesor M1 je extrémne výkonný a energeticky úsporný

Jeho súčasťou je 8-jadrové CPU, 8-jadrové GPU a tiež 16-jadrový Neural Engine. Mac mini viete vďaka tomu zaťažiť aj náročnejšími úlohami, ako napríklad grafikou v programoch Adobe Photoshop či Illustrator alebo renderingom videa. So všetkým si poradí.

Zaujímavé je tiež to, že čip M1 v Macu mini je veľmi efektívny a úsporný. Na svoje fungovanie potrebuje oveľa menej energie než konkurenčné procesory od spoločnosti Intel a zároveň prakticky nevytvára teplo. Mac mini je preto tichý a nebude sa vám prehrievať.

Mac mini má vďaka týmto špecifikáciám dostatočný výkon na to, aby prekonal väčšinu svojich konkurentov. Aplikácie sa vám na ňom budú otvárať rýchlejšie a zároveň budú aj oveľa stabilnejšie, pričom sa tu nestretnete ani so sekaním či oneskorením. Ide skrátka hladko ako švajčiarske hodinky.

Mac mini M1 vs M2. Možno sa vám viac oplatí novší model

Mac mini 2023
Zdroj: Apple

Pokiaľ zvažujete nákup Macu mini s procesorom M1, možno vám bude dávať zmysel aj voľba jeho novšej verzie s procesorom M2. Po stránke dizajnu sa v ňom prakticky nič nezmenilo no aktualizovaná generácia má o čosi lepší výkon.

Apple tvrdí, že Mac mini M2 má o 18 % výkonnejšie CPU a o 35 % výkonnejšie GPU (ktoré má až 10 – jadier). Ak teda často pracujete s grafikou alebo videom, kúpa tejto verzie dáva väčší zmysel. Platí to najmä pri pohľade na cenu, ktorú spoločnosť Apple stanovila na 699 €.

Prečítajte si tiež  3 NOVÉ APLIKÁCIE V APPSTORE

Za Mac mini M2 teda zaplatíte len o cca 90 € viac, no vydrží vám dlhšie a taktiež si lepšie poradí s náročnými úlohami.

Na druhej strane, ak používate počítač predovšetkým na klasickú kancelársku činnosť, nevidíme dôvod, prečo by vám nemala stačiť staršia generácia.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -