Apple včera predstavilo 3 nové iPhony. Jeden dostupný a dva profesionálne modely. Pozrite si iPhone 11 hands-on video, ktoré vám ukáže novinku v plnej kráse

iPhone 11 ako univerzálny model pre všetkých s prijateľnou cenovkou.

Apple tento rok predstavilo model, ktorý je predurčený na to aby sa stal hitom. Minulý rok túto úlohu zastupoval iPhone XR. Tento rok tu máme jeho vylepšenú verziu s označením 11. Dizajnovo sa novinky medzi sebou zas tak moc nelíšia. Rozdiel je vo vnútri.

iPhone 11 prichádza s najvýkonnejším procesorom aký sa kedy montoval do akéhokoľvek smartfónu a rovnako tak aj s najvýkonnejšou GPU. Okrem iného na zadnej strane nájdeme dva fantastické fotoaparáty so širokouhlým záberom. Apple vylepšilo o hodinu výdrž batérie a zlepšilo odolnosť voči vode.

iPhone 11 hands-on. Takto vyzerá fantastická novinka naživo. - svetapple.sk

Zariadenie ponúka tiež vylepšené Face ID, vďaka čomu bude reagovať lepšie v prípade, že sa naň budete pozerať pod uhlom. iPhone 11 má taktiež lepší audio systém, 12 MPx prednú kameru s možnosťou natáčať po prvý krát aj slow-motion videá (slofies) a množstvo ďalšieho.

- Reklama -

Jedným z nedostatkov je však displej, ktorý v tomto prípade neprešiel absolútne žiadnou zmenou. Je teda úplne rovnaký ako na iPhone XR. Rozlíšenie je na dnešnú dobu trochu podpriemerné 1792 x 828px a 326ppi. Na druhú stranu treba ale podotknúť, že s podobnou hustotou sme doteraz používali napríklad iPhone 6-8 a nikto s tým nemal väčší problém. Ak teda používateľ nie je vyslovene náročný, menšie rozlíšenie si ani len nevšimne. Jeho cena v USA štartuje už na 699$ za základný 64GB variant. Dostupný bude 20. septembra. K dispozícii si bude ešte 128GB a 256GB verzia.

iPhone 11 hands-on. Takto vyzerá fantastická novinka naživo. - svetapple.sk
iPhone 11 hands-on. Takto vyzerá fantastická novinka naživo. – svetapple.sk

iPhone 11 hands-on.

Novinári sa hneď po konferencii tak ako už každý rok presunuli do miestnosti, kde si mohli zariadenia vyskúšať na vlastnej koži. Možno to nie sú úplne profesionálne testy týchto produktov ale určite dokážu človeku urobiť pekný obraz o tom ako nové iPhony vyzerajú. Za nás musíme povedať, že sa celkom vydarili a na model 11 sa veľmi tešíme.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here