Byť fanúšikom Apple má jednu veľkú výhodu. Aj keď firma každý rok predstavuje nové generácie produktov, tie staré sa oplatia kúpiť aj roky po ich predstavení. Stále majú totiž čo ponúknuť a hlavne budú dostávať ešte niekoľkoročnú softvérovú podporu. Napríklad taký iPhone 11 sa dnes v zľavách predáva mimoriadne lacno, o čom sa môžete presvedčiť tu. Z nášho pohľadu sa ale jeho nákup oplatí viac, ako iPhone SE 2020 alebo iPhone SE 2022.

Začať by sme mali tým, že toto zariadenie má na rozdiel od modelov „Special Edition“ napríklad oveľa väčší 6,1″ displej s podporou Face ID (odomykanie tvárov). Taktiež sa pri ňom môžete tešiť na podstatne dlhšiu výdrž batérie, až dve šošovky fotoaparátu na zadnej strane a veľa iných vychytávok, ktoré vám uľahčia váš každodenný život. A zatiaľ čo sa iPhone 11 v čase svojho predstavenia predával ako nový od 799 €, dnes ho na Slovensku zoženiete aj za cca 455 €, čo si môžete overiť tu. Niektorí autorizovaní predajcovia ho potom predávajú za stále prijateľných 519 €.

Áno, iPhone 11 nemá k dispozícii 5G ani moderný procesor A14 alebo A15 Bionic no jeho čip A13 Bionic Apple ponúka do dnešných dní v iPade 9. generácie. Jeho výkon teda na bežné úlohy dokonalo stačí a určite vás nesklame. Koniec koncov, samotný iPhone 11 nie je nijakým technologickým zázrakom a vyhovovať bude prevažne menej náročným spotrebiteľom, čomu zodpovedá aj jeho cena.

Ak však chcete vyskúšať iOS, na telefóne prevažne komunikujete, sledujete web a sociálne siete a príležitostne fotíte alebo natáčate video, iPhone 11 každú činnosť bez akýchkoľvek problémov zvládne. Nie je náhoda, že sa do dnešných dní veľmi dobre predáva.

iPhone 11 sa ešte stále oplatí no kupovať ho treba rýchlo

iPhone 11 cena
Zdroj: Unsplash / Mikhail Tyrsyna / David Švihovec (úprava redakcie)

A hoci je to z nášho pohľadu stále veľmi dobrý smartfón, treba povedať aj jeden dôležitý fakt. Predsa len bol predstavený koncom roka 2019, čo znamená, že v súčasnosti je na trhu niečo cez 3 roky.

V spotrebnej elektronike ide o pomerne dlhý časový úsek no vďaka tomu, že Apple dnes zabezpečuje softvérovú podporu aj na staručký iPhone 8 (2017) sa môžete tešiť na pravidelné aktualizácie ešte aspoň po dobu dvoch rokov. Je veľmi pravdepodobné, že na iPhone 11 nainštalujete aj iOS 18 a možno aj iOS 19. Telefón bude teda na konci svojej životnosti lepší, ako v čase, keď ho Apple predstavilo.

Prečítajte si tiež  Apple si pripravilo easter egg pre všetkých svojich fanúšikov!

Aby ste si však naplno užili všetky jeho funkcie a benefity a telefón vám bez problémov slúžil minimálne dva roky, kúpiť by ste si ho mali práve teraz. Ak budete čakať, nákup tohto modelu sa začne stávať nevýhodným, aj keď jeho cena poklesne ešte nižšie. iPhone 11 dnes kúpite za najlepšiu cenu u týchto predajcov. Cena štartuje na úrovni cca 450 €, čo je z nášho pohľadu veľmi výhodné.

Nezabudnite na kvalitný kryt. Na Loopi ho kúpite lacno

Loopi Bio Case
Zdroj: Loopi

A ak by ste chceli na svoj nový iPhone 11 kvalitný ekologický kryt, ktorý je vyrobený zo pšeničného plastu, pripravte si 9,99 € na stránke Loopi.sk. V ponuke je aj tradičný transparentný kryt za 14,99 €, ktorý patrí medzi najpredávanejšie produkty.

Dajte nám vedieť do komentára, či vám iPhone 11 dáva za túto cenu ešte zmysel. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Loopi Transparent Case
Zdroj: Loopi

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -