Stalo sa už zvykom, že spoločnosť Apple nepredáva všetkým zákazníkom svoje najnovšie produkty. Namiesto toho si ľudia zvyknú nakupovať pokojne aj niekoľkoročné iPhony za lepšie ceny, pretože im stačia a ponúkajú dostatočnú softvérovú podporu. Presne do tejto kategórie ešte stále spadá iPhone 11, ktorý kúpite po zľave extrémne výhodne. Nebude to, ale trvať večne.

Tento pomerne obyčajný smartfón s nahryznutým jablkom v logu má všetko, čo od neho bude priemerný používateľ potrebovať. Tešiť sa môžete napríklad na veľký, 6,1″ displej s možnosťou odomykania cez Face ID v jeho vrchnej časti. Rovnako je tu aj procesor A13 Bionic, ktorý je produkovaný 7nm+ výrobným procesom. Nie je to síce najmodernejší čip, no mnoho konkurentov s Androidom, ktorí sú dnes v predaji, neponúkajú ani takýto výkon. Za nás teda plne dostačujúce, ak sa na iPhone nechystáte každý deň strihať náročné 4K videá.

No a cena? iPhone 11 sa v čase uvedenia na trh predával za pomerne mastných 799 €. Dnes už je, ale situácia iná a ako úplne nový ho môžete mať po kliknutí na tento odkaz už od 441 €. Je to veľmi príjemná čiastka, ak hľadáte smartfón v nižšej cenovej hladine. V tomto prípade získate kvalitný hardvér od Apple s dvojicou fotoaparátov v zadnej časti, ktoré vedia zachytiť aj nočnú fotografiu a natočia perfektné 4K video pri 60 FPS s dokonalou stabilizáciou. Čo viac si môže bežný spotrebiteľ priať?

iPhone 11 cena
Zdroj: Unsplash / Mikhail Tyrsyna / David Švihovec (úprava redakcie)

Možno kvalitný akumulátor, ktorý má v iPhone 11 kapacitu až 3 110 mAh a vydrží minimálne jeden deň na jedno nabitie. Telefón má samozrejme prémiový dizajn so zaoblenými hranami, ktorý kombinuje hliník a lesklé sklo.

Taktiež sa môžete tešiť na podporu bezdrôtového nabíjania, či odolnosť voči vode, ktorú zabezpečuje norma IP68. Podľa nej by mal telefón zvládnuť ponor do hĺbky 2 metrov až na 30 minút. Skúšať to, ale neodporúčame.

Hlavný dôvod, prečo by ste si mali v prípade záujmu kúpiť iPhone 11 práve teraz je ten, že by mal mať ešte minimálne 2 veľké aktualizácie operačného systému iOS pred sebou. Pokiaľ teda hľadáte smartfón minimálne na dva roky, o pár mesiacov môže byť v prípade tohto zariadenia neskoro. Samozrejme, stále sa bude dať používať, no už si na ňom nebudete môcť pravidelne užívať tie najmodernejšie funkcie, ako ostatní používatelia.

iPhone 12 je modernejší a taktiež je po zľave za super cenu

iPhone 12
Zdroj: YouTube / Digital Amusers

Samozrejme, plne súhlasíme s tým, že iPhone 11 už nie je najnovší kus hardvéru od spoločnosti Apple a sú tu aj podstatne výhodnejšie alternatívy, za ktoré však treba priplatiť. Pokiaľ by vám, ale nevadilo navýšiť rozpočet, ako absolútne ideálna kúpa sa javí iPhone 12.

Prečítajte si tiež  Foxboti nespĺňajú požiadavky Jablkovej spoločnosti!

Tento model sa ešte aj dnes predáva za 799 €, avšak po kliknutí na tento odkaz jeho cena štartuje na úrovni 619 €. To je vynikajúca ponuka, najmä pri pohľade na hardvér, ktorý vám vie iPhone 12 ponúknuť.

Začať by sme mohli displejom, ktorý ma oveľa vyššie rozlíšenie a tiež sa spolieha na technológiu OLED, vďaka čomu sa môžete tešiť aj na lepšie zobrazenie. Taktiež tu nájdete tenšie rámiky a v neposlednom rade aj ochranu Ceramic Shield, ktorá zabraňuje jeho rozbitiu v prípade tvrdých pádov.

iPhone 12
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen / Frederik Lipfert (úprava redakcie)

iPhone 12 však dokáže oveľa viac. Má výkonnejší procesor A14 Bionic, ktorý je už produkovaný moderným 5 nm výrobným procesom a taktiež podporuje super-rýchle 5G pripojenie. To sa na Slovensku v posledných rokoch výrazne rozšírilo a tak ide o funkciu, ktorá sa vám môže príjemne hodiť.

Taktiež stojí za pozornosť, že iPhone 12 má oveľa modernejší dizajn s plochými hranami, podporuje 15 W MagSafe nabíjanie a nachádzajú sa v ňom kvalitnejšie fotoaparáty. Je to skrátka mimoriadne univerzálne zariadenie, ktoré má pred sebou ešte minimálne trojročnú životnosť. Za vyššie uvedenú cenu to považujeme za fajn deal, no rozhodnúť sa musí každý sám. Tak čo, do ktorého modelu pôjdete vy?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -