Chcete si kúpiť svoj prvý iPhone za rozumnú cenu? V tom prípade si pravdepodobne vyberáte z dvoch modelov, pričom rozhodovanie to nie je vôbec jednoduché. Na jednej strane stojí iPhone 11, ktorý už má čo to za sebou a na druhej strane oveľa novší iPhone SE 2022 (3. generácia) s extrémne zastaralým dizajnom. Ktorý si teda vybrať? Pomôcť vám môže cena.

iPhone 11 má procesor A13 Bionic, veľký 6,1″ LCD displej s technológiu Face ID, dva kvalitné fotoaparáty na zadnej strane s nočným režimom a tiež pomerne slušnú výdrž na jedno nabitie vďaka veľkému vstavanému akumulátoru. V čase uvedenia na trh stálo toto zariadenie 799 € no dnes to už samozrejme neplatí. Po kliknutí na tento odkaz nájdete ponuky štartujúce na hranici 436 €, ktoré podliezajú aj najnižšie ceny za iPhone SE 3. generácie z roku 2022.

iPhone SE 3 má podobný dizajn, ako iPhone 6 v roku 2014

Technicky modernejší no dizajnovo šialene zastaralý smartfón so 4,7″ LCD displejom nemá Face ID ale naopak sa spolieha ešte na klasické Touch ID. V dnešnej dobe je to vôbec posledný iPhone, ktorý je vybavený touto technológiou.

Veľkým benefitom je o dve generácie novší procesor A15 Bionic, vďaka čomu nie je iPhone SE 3 len rýchlejší, ale hlavne bude o čosi trvácnejší. Pri iPhone 11 počítajte so softvérovou podporou ešte aspoň na 2 – 3 roky, pri iPhone SE 3 na 5 až 6 rokov!.

iPhone 11 cena
Zdroj: Unsplash / Mikhail Tyrsyna / David Švihovec (úprava redakcie)

Toto zariadenie má aj podporu 5G pripojenia, ktorou iPhone 11 nedisponuje, no uznajte sami, že to zrejme nebude dôvod, prečo si kúpiť alebo nekúpiť konkrétne zariadenie. Čo vás však bude zaujímať viac je zadný fotoaparát. Problém je v tom, že zariadenie má len jednu šošovku a stále sa nenaučilo fotiť v nočnom režime. Tu teda iPhone SE 3 poriadne zaostáva.

No a cena? Bežná predajná cena za iPhone SE 3 je až 549 € no po kliknutí na tento odkaz zobrazíte ponuky, kde začína na hranici 449 €. Je teda ešte o málo drahší, ako klasický iPhone 11 a aj preto si myslíme, že ak chcete čo najlepší smartfón od Apple, kúpiť by ste si mali paradoxne starší model. Určite z neho budete mať väčší zážitok, ako z iPhonu SE 3.

Nezabudnite na príslušenstvo od Loopi

Loopi Bio Case
Zdroj: Loopi

A keď už si svoj vysnívaný prvý iPhone kúpite, ochráňte ho kvalitným a elegantným obalom od Loopi.sk. V ponuke nájdete široký sortiment produktov, ktoré si budú s vašim iPhonom dokonalo rozumieť.

Prečítajte si tiež  Apple sa pripravuje na niečo veľké!

Našim odporúčaním je napríklad ekologický kryt za 9,99 € alebo transparentný kryt za 14,99 €, v ktorom sa nestratí nádherný dizajn zariadenia. Všetky produkty nám prešli rukami, takže vám ich môžeme odporučiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -