Tento rok bolo jasné, že aj keď Apple recyklovalo dizajn, urobilo to dobre. O nové zariadenia je neskutočne veľký záujem. Evidentne v neho neverila ani samotná firma. iPhone 11 pokračuje v úspechoch. Dnes jablková spoločnosť zadala pokyn vyrobiť ďalších 8 miliónov kusov!

iPhone 11 pokračuje v úspechoch.

Videli sme niekoľko signálov, koré nám naznačili, že predaje iPhonu 11 budú oveľa lepšie ako predaje z minulého roka. Dnes sa nám to začína stále viac a viac potvrdzovať. Analytická spoločnosť Nikkei Asian Review hlási opäť pozitívne správy.

- Reklama -

Podľa jej informácii Apple nestíha s produkciou nových zariadení. Tie bývajú vo veľkej časti sveta v niektorých verziách a variantoch dlhodobo nedostupné. Ak by sme mali analytikov citovať bolo by to: „Jeseň je zatiaľ oveľa rušnejšia, ako sme očakávali“… To znamená v podstate len jedno. Applu sa veľmi dobre darí.

Podľa informácii z dodávateľských reťazcov muselo dokonca Apple navyšovať objednávky. Môže za to obrovský dopyt. Konkrétne sa tu bavíme o zvýšení produkcie modelu 11 o približne 10% oproti predpokladanému plánu. V hrubých číslach to predstavuje počet na úrovni 8 miliónov kusov. To je fantastický výsledok!

Väčšina objednávok na iPhone 11

Analytická spoločnosť tvrdí, že väčšina týchto objednávok sa týka najlacnejšieho zariadenia. Bavíme sa o dostupnom iPhone 11 so štartovacou cenou na úrovni 699$. Tesne za ním potom zaostáva 5,8″ iPhone 11 Pro, ktorý štartuje na sume 999$.

Hoci je omnoho drahší ľudia sa idú potrhať aj po ňom. Môže za to pravdepodobne výhodný trade-in program v USA. Pri tom platí, že za vaše staré zariadenie vám Apple ponúkne pomerne slušnú zľavu čo sa odmieta len veľmi ťažko… Tiež by sme mali spomenúť aj to, že podľa analytikov Apple naopak mierne znižuje produkciu iPhonu 11 Pro Max. Vzhľadom ale na to, že ide o najdrahšie zariadenie zo všetkých, je celkom logické, že oň majú používatelia menší záujem.

Môže za to aj nižšia cena

Samozrejme nie je to len výhodný trade-in program. Za úspechom stojí ešte jedna vec. Spoločnosť sa rozhodla, že iPhone 11 bude oproti minuloročnému predchodcovi lacnejší. Začína na sume 699$ za základnú 64GB verziu. iPhone XR štartoval o čosi vyššie. Cena bola 749$. Na druhú stranu tieto predaje ale môžeme považovať za veľký úspech. Dobre sa predáva aj iPhone 11 Pro a ten nezlacnel ani o jediné euro…. Pre ktorý model ste sa tento rok rozhodli vy?

Pre koho je určený iPhone 11? Oplatí sa jeho kúpa? - svetapple.sk
iPhone 11 pokračuje v úspechoch. Apple dalo vyrobiť ďalších 8 miliónov zariadení aby uspokojilo dopyt. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.