Po tom, čo sa spoločnosť Xiaomi minulý mesiac zaviazala agresívne vyzvať Apple, plánuje rovnaký krok aj čínska značka Oppo. Tá chce priamo konkurovať spoločnosti Apple v celosvetovom meradle vlnou prémiových zariadení, počnúc novo oznámeným modelom Find X5.

Prečítajte si tiež  Budúcnosť fotoaparátov? Oppo predstavuje smartfón s vysúvateľnou kamerou

Spoločnosť Oppo je v súčasnosti štvrtým najväčším výrobcom smartfónov na svete. Po zlúčení so spoločnosťou OnePlus firma údajne obnovila svoj cieľ vytvárať prémiové smartfóny, ktoré sú zamerané na medzinárodné trhy. Podľa viceprezidenta spoločnosti Oppo pre zahraničný predaj a služby Zhanga Zhouchuana plánuje spoločnosť využiť svoj rad modelov Find a čipy navrhnuté na mieru k tomu, aby sa presadila v prémiovom segmente, ktorému v súčasnosti dominujú spoločnosti Apple a Samsung.

Oppo
Unsplash / N.Tho.Duc

Spoločnosť Oppo nedávno predstavila svoju najnovšiu vlajkovú loď Find X5, ktorá je vybavená procesorom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 a vlastným obrazovým procesorom MariSilicon X, ktorý spoločnosť predstavila ešte v decembri 2015. Čip je špeciálne navrhnutý na zvýšenie schopností fotoaparátu a zlepšenie výkonu videa pri slabom osvetlení.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple môže začať predávať ultra-lacný iPhone. Za takúto cenu sa dnes na Slovensku predávajú repasy

Oppo v tomto modeli vidí priameho konkurenta, ktorý sa postaví najvýkonnejším smartfónom v podobe iPhone 13 a Galaxy S22. Okrem obrazového procesora MariSilicon X v modeli Find X5 spoločnosť Oppo uvádza, že navrhuje ďalšie vlastné čipy na zlepšenie špecifických funkcií vrátane jedného na zlepšenie rýchleho nabíjania.

Oppo
Unsplash / Tran Quang Thien

Hoci spoločnosť zasiahol celosvetový nedostatok čipov rovnako ako celý technologický priemysel Zhang potvrdil, že svoje zásoby čipov rozdelila. Firma uprednostnila prémiové modely na kľúčových trhoch a očakáva, že problémy s dodávkami sa zmiernia v polovici roka 2022.

Oppo predpokladá, že predaj jej špičkových modelov vrátane sérií Find a OnePlus sa v roku 2022 medziročne zdvojnásobí vďaka rýchlemu rastu v západnej Európe a Južnej Amerike. Podobne ako Xiaomi, aj spoločnosť Oppo sa snaží vyplniť prázdne miesto po spoločnosti Huawei, ktorá bola najväčším čínskym predajcom smartfónov pred tým ako bola nútená stiahnuť sa z amerického trhu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -