September sa už nezadržateľne blíži a my sa tak pomaly dozvedáme aj posledné detaily, týkajúce sa nových iPhonov. Jedným z nich je jeho nabíjanie. iPhone 11 prinesie USB-C. Iné ako by sme ale čakali.

iPhone 11 prinesie USB-C. Iné ako by sme ale čakali.

O tom, či by mal alebo nemal iPhone 11 priniesť USB-C sa už spustila nejedná horúca diskusia. Ľudia sa zhodli, že by radšej privítali modernejšú technológiu ako zastaralý Lightning avšak našli sa aj takí, ktorým súčasný spôsob nabíjania vyhovuje.

A bude aj naďalej. V tomto smere sa naozaj nič meniť nebude. Do telefónu sa s koncovkou USB-C jednoducho nedostaneme. Niečo s ňou však káblik spoločné bude mať. Bude to jeho druhá strana.

Tu sa už nebude nachádzať klasická koncovka USB ale práve tá nová, ktorá ju nahrádza. Spolu s ňou by sme mali dostať aj celkom nový adaptér, do ktorého už USB Typu A nezapojíme. Samozrejme podpora aj starších Lightning káblov bude fungovať. Budete však na to potrebovať aj starší adaptér.

Problémom je počítač Mac

Veľmi veľa ľudí určite privíta túto zmenu. Najmä sa však tešia používatelia nových MacBookov. Tí musia už dlhodobo používať rôzne redukcie na to aby sa so svojimi iPhonmi do počítača vôbec pripojili prípadne siahajú po Lighnitngu s USB-C, ktorý však nie je v štandardnom balení a používateľ si zaň musí priplatiť.

To je celkom nefér. Najmä v dobe, kedy je už nový port pomerne štandardný. V septembri by sa to ale všetko malo zmeniť a dávať oveľa viac zmysel. Ľudia budú klasické USB-A potrebovať stále menej a menej. Postupne naň budeme zabúdať. Za to USB-C má mnohé výhody a preto sa s ním stretávame častejšie.

Bolo to práve Apple, ktoré túto koncovku použilo po prvý krát ako jediný port v počítači, ktorý slúži na všetko vrátane nabíjania. Presne preto by Apple malo vyriešiť problém ako port zosynchronizovať s iPhonom. MacBook 12″ bol predstavený ešte v roku 2015. Odvtedy prešlo dosť času….

iOS 13 potvrdilo USB-C v tohtoročnom iPhone. Nabijeme ho z rovnakého kábla ako MacBook. - svetapple.sk
iPhone 11 prinesie USB-C. Iné ako by sme ale čakali. – svetapple.sk


ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here