O tom, že nové iPhony sú skutočne veľmi odolné sa už popísalo veľa. Dnes vieme presne určiť pomocou odborného testu, ktorý model je z trojice najlepší. iPhone 11 Pro 5,8″ je najodolnejší tohtoročný model.

Náročný test nezávislou spolčnosťou

Spoločnosť SquareTrade vykonala náročný test, pri ktorom porovnala trojicu nových modelov, ktoré spoločnosť Apple propaguje ako “nezničiteľné”. Jedná sa o objektívny a nezávislí test, ktorý bral do úvahy všetky možné scenáre poškodenia. Ako sa ukázalo, najlepšie všetkými testami prešiel model s 5,8″ displejom a teda iPhone 11 Pro. V tabuľke hodnotenia získal najmenej bodov (čo je v tomto prípade najlepšie hodnotenie) a to 65.

Sekundoval mu s o čosi horším skóre (71) model 11 a posledným bol iPhone 11 Pro Max so skóre 85. To čo sa ale pri teste potvrdilo je fakt, že nové zariadenia sú skutočne o čosi odolnejšie ako ich predchodcovia a tiež to, že sklo na zadnej strane je tvrdšie a odolnejšie ako kedykoľvek pred tým. Vzhľadom na to ako krehko nový iPhone 11/11 Pro vyzerá, výsledky ktoré dosiahol vôbec neboli zlé.

iPhone 11 Pro 5,8″ je najodolnejší tohtoročný model.

Testovanie nového iPhony počítalo s rôznymi scenármi. Samozrejmosťou bolo ponorenie do vody. Všetky zariadenia boli v hĺbke 1,5 metra po dobu 30 minút. Zatiaľ čo model 11 Pro s 5,8″ displejom nemal vôbec žiaden problém, iPhone 11 a iPhone 11 Pro Max so 6,5″ displejom prinášali chyby skreslenia zvuku. Rovnako bolo toto zariadenie najodolnejšie aj v teste ohybnosti.

- Reklama -

Pri iPhone 11 Pro s 5,8″ displejom bolo potrebné vyvinúť tlak 251 libier. Väčší a dostupnejší model 11 so 6,1″ displejom sa potom začal mať problémy pri tlaku 240 libier. Najväčší iPhone 11 Pro Max so 6,5″ displejom sa potom poškodil pri 232 librách. Vzhľadom ale na rozmery je to viac ako pochopiteľný výsledok a ani najnižší vyvinutý tlak (232 libier) nepovažujeme za taký, ktorý by ste bežným používaním spôsobili. Len pre predstavu, podľa dostupných údajov sa iPhone 6 Plus z roku 2014, ktorý mal problém s kauzou bendgate ohol už pri tlaku 110 libier!

Napokon spomenieme najnáročnejší a najobjektívnejší bubnový test. Práve ten podľa informácii najlepšie preverí kvalitu nových modelov v reálnom používaní. Neustále rotujúca krabica, kde lietajú zariadenia hore dole dokáže behom sekúnd poškodiť aj tie najodolnejšie smartfóny. Ako sa ale ukázalo, tu absolútne dokonalo prešiel práve iPhone 11 Pro. Tento produkt vyšiel z bubna nerozbitý (možno s malými odreninami) ako prvý smartfón v histórii. Suma sumárom môžeme teda povedať, že telefóny sú všetky veľmi odolné ale pokiaľ vám často padajú na zem, mali by ste uvažovať nad modelom 11 Pro s 5,8″ displejom.

Na druhú stranu ale nutne pripomíname aj to čo povedali samotní tvorcovia testu. Hoci sú zariadenia odolnejšie, stále majú svoje slabé stránky a bez problémov ich pri nešťastnom páde poškodíte. Ak teda chcete takýmto problémom predísť, zakúpite si ochranné púzdro či sklo, ktoré sa o to postará.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here