Pokiaľ máte radi zábavu a šialené testy, youtube kanál TechRax je vám asi veľmi dobre známy. Jeho autor ničí najdrahšie zariadenia na trhu spôsobmi, na aké vôbec nie sme zvyknutí. V dnešnom videu porovnal iPhone 11 Pro a Samsung Galaxy S20 v odolnosti pri páde zo 60-metrového schodiska. Pozrite sa ako to dopadlo.

iPhone 11 Pro a Samusng Glaaxy S20 hodil zo 60 metrového schodiska

Ak ste už niekedy fotili so smartfónom na vyššom mieste, určite vás napadlo, čo by sa asi stalo, keby sa vám zariadenie vyšmyklo z ruky a nešťastne spadlo dolú. V tomto prípade bol iPhone a tiež Samsung „oblečený“ do transparentného ochranného krytu. Kvalita a spracovania materiálov sa za posledné roky natoľko zlepšila, že nevinný pád na zem, nemusí nutne znamenať škaredú pavučinu cez celý displej (aj keď je to vždy vecou náhody).

- Reklama -

To ale samozrejme neplatí v situácii, keď stojíte uprostred schodiska vo výške 60 metrov, a zariadenie pustíte voľným pádom k zemi. V tomto prípade bolo schodisko veľmi úzke. Ani raz sa nepodarilo dosiahnuť cieľ, ktorý si autor na začiatku stanovil. Na druhej strane však aj pár poschodí stačilo, aby sa kvalita a pevnosť smartfónov preverili na 100%.

iPhone 11 Pro a Samusng Glaaxy S20 hodil zo 60 metrového schodiska. Ako to dopadlo?
iPhone 11 Pro a Samusng Glaaxy S20 hodil zo 60 metrového schodiska. Ako to dopadlo?

Prvý letel iPhone. No a hoci skončil skoro, odraz od zábradlia mu spôsobil škaredé poškodenie displeja. Na iPhone 11 Pro sa „rozliali“ farby. Okrem toho by sme mohli spomenúť aj rozbitie zadnej strany, kde sa sklo doslova rozsypalo. Fotoaparáty našťastie zostali bez ujmy a zariadenie bolo schopné normálne fungovať.

Následne prišiel na rad Samsung, ktorý podľa nášho názoru letel o niečo dlhšie a tak isto schytal viacero rán od zábradlia (aj keď tie mohli pomôcť tým, že pád spomalili). Výsledok bol dosť prekvapivý. Kým zadná strana bola rozbitá, spredu sa na displeji nenachádzalo žiadne vizuálne poškodenie. TechRaxovi to samozrejme nestačilo a chcel viac. Zvyšok si však už pozrite vo videu…

Za nás musíme povedať, že ak vám iPhone spadne podobným spôsobom, je to skutočne lotéria či prežije alebo nie. Dávajte si preto radšej pozor a podobným situáciám sa radšej vyhýbajte…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.