Spoločnosť Apple nám už o niekoľko mesiacov predstaví úplne nový iPhone 14, ktorý bude k dispozícii v štyroch samostatných verziách. Toto zariadenie je síce prísne utajované, no vďaka schémam, ktoré majú k dispozícii rôzni certifikovaní výrobcovia príslušenstva, poznáme celkom presne jeho rozmery aj dizajn. A ako už býva zvykom, na jednu vydarenú maketu sa teraz pozreli v Unbox Therapy.

Po prvotnom rozbalení tohto nefunkčného modelu bolo okamžite jasné, že sa príliš od minuloročného iPhonu 13 Pro Max líšiť nebude. Zariadenie ponúkne v roku 2022 o niečo väčšie šošovky fotoaparátov, vďaka čomu by sme sa mohli dočkať aj vyššieho 48 MP rozlíšenia a možnosti natáčania 8K videa.

Okrem iného sa mierne pozmení poloha uzamykacieho tlačidla a takisto rozmery. Pôjde však len o „kozmetické zmeny„, ktoré si pravdepodobne pri prvom kontakte so zariadením ani nevšimnete.

Telefón má byť podľa únikov ale aj podľa makety o niečo hrubší, čo by mohlo znamenať použitie ešte väčšieho akumulátora. Zariadenie by tým pádom získalo dlhšiu výdrž batérie na jedno nabitie ale takisto by nabralo na váhe.

Nebude mať USB-C a ani Notch 

A keď už sme pri nabíjaní, o to sa bude starať opäť Lightning. V poslednom čase sa síce v súvislosti s iPhonom čoraz viac spomína skôr USB-C port, avšak ten príde najskôr až v roku 2023 v modelovej rade pätnásť.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Dobrou správou ale je, že iPhone 14 by mal podporovať USB 3.0. Doterajšie generácie podporujú starší štandard USB 2.0 s oveľa pomalšími prenosovými rýchlosťami. A to je už v súčasnosti neakceptovateľné.

Taktiež sa hodí spomenúť, že ani maketa už nepočíta s klasickým výrezom pre Face ID. Nahradia ho dva „priestrely“ priamo v displeji, z ktorých bude jeden okrúhly (pre kameru) a druhý v tvare piluky (pre senzory). Takisto sa máme tešiť aj na tenšie rámčeky okolo zobrazovacej jednotky. Dajte nám vedieť do komentára, čo hovoríte na tento dizajn vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -