iPhone fungoval po šiestich mesiacoch pod vodou

Ako iste viete, iPhone 11 spĺňa normu iP68, ktorá mu dovoľuje ponor do hĺbky 2 metrov na dobu 30 minút. Po tomto čase sa môže stať, že niektoré z tesnení poľaví a dovnútra sa dostane voda.

Je síce pravda, že zariadenia znesú častokrát viac než udáva výrobca, no na vlastnej koži to radšej neskúšajte Apple neuznáva reklamácie spôsobené poškodením vodou.

- Reklama -

Dnešný príbeh sa točil okolo mladej Kanaďanky, ktorá pred šiestimi mesiacmi stratila svoj iPhone 11 na dne jazera a následne sa jej ho nepodarilo vyloviť naspäť. Špeciálny problém spôsobil fakt, že zariadenie nebolo nikde zálohované a tak majiteľka prišla o všetky dáta a fotografie, o ktorých si myslela, že sú natrvalo stratené.

Je úplne jasné, že obyčajný iPhone 11 nie je dimenzovaný na tak veľké prekročenie udávanej vodeodolnosti a preto mal dávno podľahnúť nepriaznivým podmienkam. To sa ale nestalo.

Manželský pár potápačov Clay a Heather Helkenbergovci, ktorí sa venujú odstraňovaniu odpadkov z jazier, našli tento smartfón a rozhodli sa kontaktovať jeho majiteľku, nakoľko po vysušení bez problémov fungoval. Mladá Kanaďanka si zo začiatku myslela, že sa jedná o žart, no neskôr pochopila, že to manželská dvojica myslí vážne.

Majiteľka na záver prezradila, že telefónu medzičasom prestal fungovať mikrofón a takisto sa poškodil reproduktor. Jedná sa však o vymeniteľné hardvérové komponenty, pričom so zvyškom nie je problém. Tomuto sa hovorí výdrž! Viac vo videu nižšie:

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.