iPhone fungoval po šiestich mesiacoch pod vodou

Ako iste viete, iPhone 11 spĺňa normu iP68, ktorá mu dovoľuje ponor do hĺbky 2 metrov na dobu 30 minút. Po tomto čase sa môže stať, že niektoré z tesnení poľaví a dovnútra sa dostane voda.

Je síce pravda, že zariadenia znesú častokrát viac než udáva výrobca, no na vlastnej koži to radšej neskúšajte Apple neuznáva reklamácie spôsobené poškodením vodou.

Dnešný príbeh sa točil okolo mladej Kanaďanky, ktorá pred šiestimi mesiacmi stratila svoj iPhone 11 na dne jazera a následne sa jej ho nepodarilo vyloviť naspäť. Špeciálny problém spôsobil fakt, že zariadenie nebolo nikde zálohované a tak majiteľka prišla o všetky dáta a fotografie, o ktorých si myslela, že sú natrvalo stratené.

Je úplne jasné, že obyčajný iPhone 11 nie je dimenzovaný na tak veľké prekročenie udávanej vodeodolnosti a preto mal dávno podľahnúť nepriaznivým podmienkam. To sa ale nestalo.

Manželský pár potápačov Clay a Heather Helkenbergovci, ktorí sa venujú odstraňovaniu odpadkov z jazier, našli tento smartfón a rozhodli sa kontaktovať jeho majiteľku, nakoľko po vysušení bez problémov fungoval. Mladá Kanaďanka si zo začiatku myslela, že sa jedná o žart, no neskôr pochopila, že to manželská dvojica myslí vážne.

Majiteľka na záver prezradila, že telefónu medzičasom prestal fungovať mikrofón a takisto sa poškodil reproduktor. Jedná sa však o vymeniteľné hardvérové komponenty, pričom so zvyškom nie je problém. Tomuto sa hovorí výdrž! Viac vo videu nižšie:

Prečítajte si tiež  Je 1000€ za telefón naozaj veľa?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.