Hoci má Apple do predstavenia tohtoročných iPhonov ešte relatívne ďaleko, už dnes vieme pomerne presné informácie. Jedna z nich sa týka zariadenia, ktoré je azda najočakávanejšie (a nie je to vlajková loď). Najnovšie úniky odhalili, že 5,4″ iPhone 12 mini bude len o málo väčší ako iPhone 5!

iPhone 12 mini o pár milimetrov väčší ako iPhone 5

Pokiaľ si chcete kúpiť malý a kompaktný iPhone, pravdepodobne siahnete po modeli s označením SE 2020. Možno by ale nebolo zlé trpezlivo počkať na október tohto roka, kedy Apple splní sen obrovskému množstvu fanúšikov, jablkových zariadení…

O tom, že iPhone 12 mini bude jeden z najžiadanejších modelov sme už písali napríklad aj v tomto článku. Smartfón uspokojí klientelu svojim 5,4″ displejom, ktorý sa však bude skrývať v relatívne malom tele. Doteraz svetom kolovala informácia, že veľkosť bude medzi iPhonom SE 2. generácie a iPhonom 12 s 6,1″ displejom.

Podľa dnešných únikov to ale nie je pravda. Najmenší model z ponuky bude práve iPhone 12 mini. Dokonca by mal mať len o málo väčšie rozmery, ako pôvodný iPhone 5 (alebo iPhone SE 2016). Hovoríme tu konkrétne o 131 x 64 mm, čo je na danú uhlopriečku nevídané. Úniky tiež prezrádzajú, že Apple bude musieť zmeniť pomer strán zariadenia na 19.5:9, aby to bolo možné zrealizovať.

Keby iPhone SE 2 vyzeral takto, trhal by rekordy.
iPhone 12 mini

Vráti sa do iPhonu ovládanie jednou rukou?

Možno, že vás zaujíma, aké má tak malé telo výhody. Kedysi sme to volali „komfort používania“. S príchodom iPhonu 6/ 6 Plus, v roku 2014, ho ale Apple totálne zabilo. iPhone v generáciach 5/5S/5C alebo SE bol pravdepodobne posledný model, ktorý ste mohli používať bez problémov výhradne jednou rukou. Mnoho fanúšikov si už síce zvyklo na väčšie uhlopriečky, no keby bola možnosť vrátiť späť na kompaktné rozmery pôvodného iPhonu, určite by neodolali. Tento rok dostanú tú možnosť.

Len tak pre zaujímavosť. Hoci bude iPhone 12 mini naozaj maličký, ponúkne „veľké“ technológie. Očakávame tu prítomnosť 5,4″ OLED edge-to-edge displeja, extrémne výkonného a energeticky úsporného procesora Apple A14 Bionic (5nm), 4 GB RAM, 2 šošoviek fotoaparátu na zadnej strane a v neposlednom rade napríklad Face ID v zmenšenom výreze. Toto všetko by malo štartovať na 749€ za 64 GB model. Môže to byť dokonalý recept na predajný „megahit“, išli by ste do toho?

  • 5,4″ iPhone 12 mini: 131 x 64 mm
  • 4″ iPhone SE: 123 x 58 mm
  • 4,7″ iPhone SE 2. generácie: 138 x 67 mm
Keby iPhone SE 2 vyzeral takto, trhal by rekordy.
iPhone 12 mini o pár milimetrov väčší ako iPhone 5

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.