Tento rok bude naozaj ťažký. Nie len Apple trpí problémami v dodávateľských reťazcoch, kvôli nákaze COVID-19. Dôsledky pandémie pociťujú prakticky všetky technologické spoločnosti. Príchod iPhonu 12 sa kvôli tomu pravdepodobne oneskorí. Predstavenie môže prísť koncom septembera ale aj začiatkom októbra.

iPhone 12 a jeho predstavenie

Aj keď sa v Cupertine snažia utajiť informácie, pri takom objeme produktov, ktorý každý rok vyvážajú do sveta to snáď ani nie je možné. Úniky najčastejšie pochádzajú z dodávateľských reťazcov. O ten posledný sa postarala analytická spoločnosť Nikkei Asian Review. Doposiaľ boli jej odhady vždy veľmi správne. Informáciám teda dôverujeme.

Ako uvádza vo svojej správe, spoločnosť Apple nestíha. Oneskorenie výroby jej kľúčového smartfónu sa pohybuje na úrovni 1-2 mesiacov. To je výrazná časová strata, ktorú je v technologickom priemysle len veľmi ťažké dobehnúť.

Jablková spoločnosť mala problémy nielen s výrobou, ale aj s vývojom novinky. Počas karantény nebolo možné cestovať a prakticky všetko sa vo výraznej miere spomalilo alebo úplne zastavilo.

3. dôvody, prečo musí Apple zapracovať na batérii v iPhone 12/ 12 Pro?
iPhone 12 a jeho predstavenie. September je stále v hre, no bude to skôr október.

Niektorí leakeri a analytici tvrdia, že iPhone 12 príde ešte koncom septembra. Minimálne v tomto mesiaci by mohlo dôjsť k jeho predstaveniu a do predaja sa určite dostane až počas októbra. Spoločnosť Nikkei Asian Review však až takáto pozitívna nie je.

Jej odhady hovoria, že Apple nebude nič naháňať len preto, aby novinka prišla v štandardnom termíne. iPhone 12 bude teda uvedený na trh začiatkom októbra tak, ako sa o tom dlhodobo hovorí. Uvidíme, ako to dopadne v skutočnosti.

Niečo podobné sa stalo aj v roku 2018, keď cuperitnský gigant predstavil iPhone XR. Toto zariadenie meškalo cca mesiac a do predaja sa dostalo práve v októbri. Ľudia museli síce chvíľu počkať ale nerobilo im to veľký problém. Mesiac navyše hádam zvládneme…

iPhone 12 príde v troch nových farebných prevedeniach.
iPhone 12 a jeho predstavenie. September je stále v hre, no bude to skôr október.

zdroj

Prečítajte si tiež  Nový produkt od Apple. Táto handrička stojí 25,00 € a výnimočná nie je vôbec v ničom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.