Tento rok bude naozaj ťažký. Nie len Apple trpí problémami v dodávateľských reťazcoch, kvôli nákaze COVID-19. Dôsledky pandémie pociťujú prakticky všetky technologické spoločnosti. Príchod iPhonu 12 sa kvôli tomu pravdepodobne oneskorí. Predstavenie môže prísť koncom septembera ale aj začiatkom októbra.

iPhone 12 a jeho predstavenie

Aj keď sa v Cupertine snažia utajiť informácie, pri takom objeme produktov, ktorý každý rok vyvážajú do sveta to snáď ani nie je možné. Úniky najčastejšie pochádzajú z dodávateľských reťazcov. O ten posledný sa postarala analytická spoločnosť Nikkei Asian Review. Doposiaľ boli jej odhady vždy veľmi správne. Informáciám teda dôverujeme.

- Reklama -

Ako uvádza vo svojej správe, spoločnosť Apple nestíha. Oneskorenie výroby jej kľúčového smartfónu sa pohybuje na úrovni 1-2 mesiacov. To je výrazná časová strata, ktorú je v technologickom priemysle len veľmi ťažké dobehnúť.

Jablková spoločnosť mala problémy nielen s výrobou, ale aj s vývojom novinky. Počas karantény nebolo možné cestovať a prakticky všetko sa vo výraznej miere spomalilo alebo úplne zastavilo.

3. dôvody, prečo musí Apple zapracovať na batérii v iPhone 12/ 12 Pro?
iPhone 12 a jeho predstavenie. September je stále v hre, no bude to skôr október.

Niektorí leakeri a analytici tvrdia, že iPhone 12 príde ešte koncom septembra. Minimálne v tomto mesiaci by mohlo dôjsť k jeho predstaveniu a do predaja sa určite dostane až počas októbra. Spoločnosť Nikkei Asian Review však až takáto pozitívna nie je.

Jej odhady hovoria, že Apple nebude nič naháňať len preto, aby novinka prišla v štandardnom termíne. iPhone 12 bude teda uvedený na trh začiatkom októbra tak, ako sa o tom dlhodobo hovorí. Uvidíme, ako to dopadne v skutočnosti.

Niečo podobné sa stalo aj v roku 2018, keď cuperitnský gigant predstavil iPhone XR. Toto zariadenie meškalo cca mesiac a do predaja sa dostalo práve v októbri. Ľudia museli síce chvíľu počkať ale nerobilo im to veľký problém. Mesiac navyše hádam zvládneme…

iPhone 12 príde v troch nových farebných prevedeniach.
iPhone 12 a jeho predstavenie. September je stále v hre, no bude to skôr október.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.