Aj keď iPhone poznáme už 15 rokov, za toto neuveriteľne dlhé obdobie vystriedal len dva nabíjacie konektory.

Tým prvým bol 30-pinový konektor, ktorý fungoval len z jednej strany a používal sa až do iPhonu 4S (2011) a druhým potom 9-pinový obojstranný Lightning, ktorý zažil svoj debut v iPhone 5 (2012) a stretávame sa s ním dodnes.

Nech si však myslí kto chce čo chce, práve 9-pinový konektor je už dosť zastaralý a používatelia to môžu pociťovať najmä na prenosových rýchlostiach. Tie sa s oveľa modernejším USB-C nedajú ani len porovnávať.

Aj to je možno jeden z dôvodov, prečo profesionáli stále viac tlačia na spoločnosť Apple, aby nabíjací konektor zmenila.

A aj keď je jeho budúcnosť nejasná, istý Gernot Jöbstl dokázal niečo, čo sa len tak nevidí. Pravdepodobne dosť inšpirovaný Kenom Pillonelom, ktorý minulý rok prerobil starý iPhone X s Lightning konektorom na USB-C a následne ho predal až za 86 000 $ vytvoril niečo podobné, avšak v tomto prípade je jeho zariadenie dokonca aj vodeodolné.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Niektoré diely si musel vyrobiť sám 

Samotný postup práce pritom podrobne opísal na videu, ktoré si môžete pozrieť na konci článku. Všimnite si napríklad, že niektoré diely si musel vyrobiť sám, no telefón vo výsledku fungoval tak, akoby bol úplne nový – hoci naň mieril prúd tečúcej vody.

Prečítajte si tiež  Apple nechce použiť USB-C v iPhone. Inžinier robotiky si ho sem však svojpomocne pridal

Zatiaľ nie je celkom jasné, aké ďalšie plány bude mať Gernot so svojim sofistikovaným vynálezom, no ak sa ho rozhodne predať, zarobiť si môže tisíce dolárov.

Otázne však zostáva, či o tento iPhone s USB-C bude podobný záujem, než o prvý kúsok od Kena Pillonela. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.