Rok 2020 bude pre spoločnosť Apple poriadne ťažký. Všetko mu skomplikovala nákaza COVID-19. Aj keď to už síce vyzerá lepšie, teraz sa objavujú negatívne správy z dodávateľských reťazcov. Čínske displeje od BOE pre iPhone 12 údajne neboli na čas odoslané v rámci prvej zásielky. Výrobca nestihol vykonať všetky potrebné testy kvality.

iPhone 12 s displejmi od BOE

Apple neustále hľadá alternatívu v dodávkach komponentov pre svoje zariadenia. Chce výrazne diverzifikovať výrobu, aby predišlo rôznym problémom, ktoré môžu prísť pri spoliehaní sa na jedného dodávateľa.

- Reklama -

Tento rok oslovilo čínske BOE, ktoré už len tak mimochodom produkuje displeje pre iPad či MacBook. V princípe sa má postarať o približne 20% výroby (displejov pre iPhone 12). Zvyšok si medzi seba rozdelí Samsung Display a LG. Napriek tomu, že BOE sľubovalo spoľahlivosť, prvá dodávka nebola odoslaná načas. To neveští nič dobré…

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Podľa uniknutých informácií BOE nestihlo vykonať nutnú kontrolu kvality, čo spôsobilo omeškanie. Momentálne nie je jasné, či tento problém nejakým spôsobom ohrozí už tak oneskorené predstavenie zariadenia.

Nakoľko sa však výroba len pomaly dáva dokopy, nemyslíme si, že menší výpadok bude mať na dátum vydania nejaký vplyv (ak sa neobjavia ďalšie problémy). Apple sa tento rok chystá uviesť na trh 4 nové modely. Vo všetkých prípadoch očakávame prítomnosť OLED Retina panelu.

Zariadenia budú dostupné v uhlopriečkach 5,4″, 6,1″ a 6,7″. Čo sa týka rozlíšenia a ďalších detailov, viac sa dočítate v tomto článku. Prítomnosť modernejšej technológie je veľmi dobrou správou. iPhone 11 je často kritizovaný pre svoj LCD displej. OLED panel v iPhone 12 nemôže byť zlým krokom. Tešíte sa?

iPhone 12 Navy Blue
iPhone 12 – Apple má problémy s čínskymi displejmi.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.