Nový iPhone 11 Pro má absolútne špičkový Retina XDR displej s vysokou kvalitou, ktorý je považovaný za jeden z najlepších/najpresnejších na svete. Budúcoročná generácia by na tom mohla byť ale ešte lepšie. iPhone 12 bude mať ProMotion displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz.

iPhone 12 bude mať ProMotion displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz.

Pokiaľ si zoberiete do ruky iPad Pro, zistíte, že niektoré prechody sú akési plynulejšie. Netvrdíme, že si to hneď všimnete ale je to pri sústredení pozorovateľné. Dôvodom je fakt, že používa technológiou ProMotion, ktorá ponúka obnovovaciu frekvenciu až 120 Hz.

Pokiaľ máte v ruke iPhone 11 Pro, ten má síce špičkový OLED panel avšak obnovovacia frekvencia je v tomto prípade “len” 60 Hz. To ho robí povedzme trochu horším aj pri konkurentovi Google Pixel 4, ktorý má frekvenciu až 90 Hz. Na budúci rok to však tak už nebude. Apple sa v tomto smere posunie smerom vpred.

Najnovšie správy pochádzajú zo serveru 9to5mac. Tie opisujú správu od spoločnosti Digitimes, ktorá robí pravidelne analýzu toho, čo Apple v budúcnosti predstaví. Tá prezradila, že Apple príde v iPhone 12 s týmto displejom ako s novinkou. Dôvod je asi pochopiteľný.

Tým aký presný je XDR displej v súčasnom iPhone 11 Pro, už sa Apple nemá moc kde posunúť smerom dopredu. Vývoj sa dostal jednoducho tak ďaleko, že je ťažké predstavovať nové technológie. Obnovovacia frekvencia je ale smer, kam sa dá posunúť ešte ďalej. Navyše toto eso Apple ešte nevyužilo a v prípade iPhonu by to dávalo zmysel. Hoci teda nevieme, do akej miery máme tejto správe veriť, príde nám celkom logická a myslíme si, že je reálne, že Apple ponúkne možnosť obnovovacej frekvencie až 120 Hz v budúcom iPhone.

Plynulejšie prechody

Ak sa pýtate, čo všetko týmto získate, odpoveď je plynulejší prechod. Je jedno či budete otvárať/zatvárať aplikáciu alebo scrollovať stránku. Odozva bude ešte príjemnejšia ako dnes. Displej bude teda mimoriadne presný nie len po stránke farieb, zobrazenia a podobne ale aj po stránke odozvy.

Čo poviete na takýto krok. Privítali by ste 120 Hz alebo si myslíte, že tak vysoká obnovovacia frekvencia je v dnešnej dobe už zbytočná a radšej by ste privítali inú technológiu? Svoje názory a odpovede nám napíšte do komentárov pod článkom alebo na sociálnych sieťach. Sme radi za každú vašu odozvu.

Apple testuje nové prototypy Face ID. Chce buď zmenšiť alebo odstrániť výrez.

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here