Na internete sa každý rok objavujú úniky, ktoré nám prezrádzajú, čo pre nás v dohľadnej dobe chystá jablková spoločnosť. Dnes sa správy týkajú procesora Apple A14 Bionic, ktorý nájdeme v pripravovanom iPhone 12/12 Pro. Jeho výkon má výrazne narásť (oproti súčasnosti)!

iPhone 12 dostane brutálny výkon

Všetky predpovede o tom, že Apple bude v roku 2020 prekonávať hlavne samé seba boli podľa všetkého pravdivé. A13 Bionic je aj po 11 mesiacoch od predstavenia stále jeden z najvýkonnejších mobilných čipov na svete. Zmeniť sa to môže v septembri alebo októbri. Nahradí ho extrémne prepracovaný A14 Bionic.

Populárny a veľmi presný leaker Komiya tvrdí, že firme sa podarí zvýšiť jeho výkon až o šialených 40%. To je z medziročného pohľadu absolútne fantastický údaj. Pokiaľ sa bavíme o grafickej stránke veci, tak tu bude novinka dosahovať až o 50% lepšie výsledky.

Ak sa teda správa naplní, iPhone 12 a iPhone 12 Pro neprekvapí absolútne žiadna náročná úloha či napríklad hra. Apple A14 Bionic bude pri dostupnejších modeloch spolupracovať s operačnou pamäťou 4GB RAM a pri špičkových verziách označených ako „Pro“ so 6GB RAM.

Dávnejšie informácie tvrdili, že okrem iného pôjde aj o prvý mobilný čip vôbec, ktorý bude naladený na frekvenciu 3,1 Ghz. Môže sa tak jednať o rekordmana vo viacerých smeroch. Nepredpokladá sa dokonca ani to, že tento rok ešte uvidíme konkurenčný procesor, ktorý bude schopný poskytnúť podobné parametre…

Apple A14 Bionic vzniká pomocou 5nm výrobného procesu. Zabezpečuje mu to hlavne nižšiu energetickú náročnosť (v porovnaní s predchodcom o cca 20%). Už dnes sa veľmi tešíme na prvé reálne benchmark testy. Nie je vylúčené, že čip nájdeme aj v iných produktoch ako napríklad iPad či dokonca MacBook (v prepracovanej podobe). Nechajme sa prekvapiť. Tešíte sa na toto výkonnostné „monštrum“?

zdroj

Prečítajte si tiež  Očakáva sa, že Apple výda začiatkom roka 2021 lacný iPhone bez podpory 5G.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.