Produkcia iPhonu 12 sa pomaly rozbieha. Dôkazom môže byť aj dnešný obrázok, ktorý vyobrazuje 5-nanometrový procesor Apple A14 Bionic. Samotný čip by mal byť do konca roka 2020 vyrobený v počte až 80 miliónov kusov.

Procesor Apple A14 Bionic

Pokiaľ je tento únik skutočný, pozeráte sa na naozajstný čip, ktorý by sa mal objaviť aj v iPhone 12. Snímka bola vytvorená pravdepodobne niekde v čínskej továrni, nakoľko ukazuje viacero procesorov súčasne. Obrázok zároveň potvrdzuje, že práce na výrobe Apple A14 Bionic sa už medzičasom začali.

Tento komponent by teda nemal brzdiť predstavenie novej vlajkovej lode. Dávnejšie informácie z dodávateľských reťazcov naznačovali, že do konca roka 2020 plánuje cupertinský gigant vyprodukovať až 80 miliónov takýchto čipov.

Medzi hlavné výhody 5nm technológie má patriť vyšší výkon a samozrejme nižšia energetická náročnosť. Apple A14 Bionic sa dostane pod kapotu všetkých iPhonov 12, ktoré sa nám ukážu v septembri alebo októbri tohto roka.

Môže sa jednať o prvého rekordmana, ktorý v rámci mobilných ARM procesorov poskytne až 3,1Ghz. Novinka bude v prípade základných verzií spriahnutá so 4GB operačnou pamätou RAM. Ak zvolíte iPhone 12 Pro alebo iPhone 12 Pro Max, dostanete až 6GB operačnej pamäte RAM.

Zaujímavá informácia na záver, podľa dnešných ranných správ už v spoločnosti TSMC špekulujú aj nad 3nm procesorom. Ten by sa mohol v iPhone alebo iPade objaviť v roku 2021 alebo 2022. Uvidíme, či sa na to bude chystať konkurencia. Apple A13 Bionic je aj po roku jeden z najvýkonnejších mobilných procesorov na svete! Držíme palce Apple!

Procesor Apple A14 Bionic pre iPhone 12 sa objavil na fotografiách.
Procesor Apple A14 Bionic pre iPhone 12 sa objavil na fotografiách.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple Headset uvidíme už v roku 2022. Predaj však môže začať neskôr. Potvrdil to ďalší renomovaný zdroj
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.