Očakáva sa, že spoločnosť Apple predstaví koncom tohto roka až štyri nové iPhony 12. Vo všetkých prípadoch sa zákazníci dočkajú aj 5G pripojenia. Podporovať bude obe technológie mmWave aj sub-6GHz. Hoci je to nateraz dobrá správa, v budúcnosti môže cupertinský gigant zmeniť svoju stratégiu!

iPhone 12 dostane kvalitné 5G

Podľa najnovšej správy od spoločnosti DigiTimes bude mať iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max k dispozícii oba spôsoby 5G pripojenia a to mmWave a sub-6GHz.

Technologický gigant však už teraz špekuluje nad tým, že v roku 2021 budú jednotlivé zariadenia vybavené konkrétnou technológiou v závislosti od regiónu, v ktorom sa budú predávať.

Všetci prevádzkovatelia 5G sietí podporujú mmWave. Používať sa má predovšetkým vo veľkých mestách alebo v hustejšie obývaných oblastiach. Poskytuje vysokú rýchlosť sťahovania a nahrávania, ktorá je neporovnateľne lepšia ako súčasné 4G siete. Problémom je ale signál, ktorý má kratší dosah spôsobujúci nepríjemné odpájanie.

- Reklama -

Vyriešiť sa to má jednoduchším Sub-6GHz 5G pripojením. Hoci je stále oveľa rýchlejšie ako aktuálne LTE, zároveň je pomalšie ako spomínaný mmWave. Na druhej strane má ale oveľa širší dosah a tak sa táto technológia môže používať v menších mestách alebo vidieckych oblastiach.

Nakoľko sa podporované technológie v rámci trhov trochu líšia, Apple môže vybavovať iPhone v roku 2021 jednou z nich v závislosti od toho, kde sa bude predávať.

Analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že práve vďaka iPhonu 12 si Apple urobí taký malý “interný” prieskum o tom, kde sa ktorá 5G sieť používa. Keďže bude tento model podporovať mmWave aj Sub-6GHz súčasne, sám bude schopný zistiť, na čo sa najčastejšie v daných regiónoch pripája. V Cuperine tak na výrobe ušetria milióny dolárov.

iPhone 12 dostane najdokonalejšiu technológiu 5G súčasnosti.
iPhone 12 dostane kvalitné 5G. Pri jeho nástupcovi to však platiť nemusí!

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here