Očakáva sa, že spoločnosť Apple predstaví koncom tohto roka až štyri nové iPhony 12. Vo všetkých prípadoch sa zákazníci dočkajú aj 5G pripojenia. Podporovať bude obe technológie mmWave aj sub-6GHz. Hoci je to nateraz dobrá správa, v budúcnosti môže cupertinský gigant zmeniť svoju stratégiu!

iPhone 12 dostane kvalitné 5G

Podľa najnovšej správy od spoločnosti DigiTimes bude mať iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max k dispozícii oba spôsoby 5G pripojenia a to mmWave a sub-6GHz.

Technologický gigant však už teraz špekuluje nad tým, že v roku 2021 budú jednotlivé zariadenia vybavené konkrétnou technológiou v závislosti od regiónu, v ktorom sa budú predávať.

Všetci prevádzkovatelia 5G sietí podporujú mmWave. Používať sa má predovšetkým vo veľkých mestách alebo v hustejšie obývaných oblastiach. Poskytuje vysokú rýchlosť sťahovania a nahrávania, ktorá je neporovnateľne lepšia ako súčasné 4G siete. Problémom je ale signál, ktorý má kratší dosah spôsobujúci nepríjemné odpájanie.

Vyriešiť sa to má jednoduchším Sub-6GHz 5G pripojením. Hoci je stále oveľa rýchlejšie ako aktuálne LTE, zároveň je pomalšie ako spomínaný mmWave. Na druhej strane má ale oveľa širší dosah a tak sa táto technológia môže používať v menších mestách alebo vidieckych oblastiach.

Nakoľko sa podporované technológie v rámci trhov trochu líšia, Apple môže vybavovať iPhone v roku 2021 jednou z nich v závislosti od toho, kde sa bude predávať.

Analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že práve vďaka iPhonu 12 si Apple urobí taký malý „interný“ prieskum o tom, kde sa ktorá 5G sieť používa. Keďže bude tento model podporovať mmWave aj Sub-6GHz súčasne, sám bude schopný zistiť, na čo sa najčastejšie v daných regiónoch pripája. V Cuperine tak na výrobe ušetria milióny dolárov.

iPhone 12 dostane najdokonalejšiu technológiu 5G súčasnosti.
iPhone 12 dostane kvalitné 5G. Pri jeho nástupcovi to však platiť nemusí!

zdroj

Prečítajte si tiež  Návod: Ako na rýchly výber špeciálneho znaku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.