Určite s nami budete súhlasiť, keď napíšeme, že iPhone 12 je pravdepodobne tým najočakávanejším smartfónom tohto roka. Dnes už poznáme obrovské množstvo jeho technických špecifikácií a tak isto aj pravdepodobný dizajn. Stále sa však objavujú nové správy, ktoré nás informujú o zaujímavých skutočnostiach. Jednou z nich je aj nasadenie najdokonalejších 5G čipov súčasnosti.

iPhone 12 s dokonalým 5G

Nový únik pochádza z dodávateľských reťazcov spoločnosti Apple a postaral sa oň DigiTimes. Jeho dáta bývajú vždy veľmi presné a tak im môžeme prikladať pomerne vysokú relevanciu.

Apple sa zrejme dohodlo s výrobcom 5G čipov (so spoločnosťou Qualcomm), že na poslednú chvíľu zmenia komponenty, ktoré sa mali montovať do pripravovaného iPhonu 12.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Pôvodne bolo v pláne použitie 5G čipu s označením X55. Teraz však správy ukazujú na novší model, s označením X60. Ten bol pripravovaný pre zariadenia predstavené v roku 2021, no vývoj sa evidentne podarilo urýchliť a je možné, že sa na trh dostane koncom roka 2020.

Medzi hlavné výhody modernejšieho čipu patrí jeho výrobná technológia. Produkovaný je 5 nm procesom, čo vo výsledku zabezpečí nižšiu energetickú náročnosť a lepšie vlastnosti.

Ako iste viete, používanie 5G siete môže mať veľmi negatívny vplyv na výdrž batérie. Podľa odhadov je aj o 40% väčší, ako pri používaní 4G. Presne tento fakt by sa dal vďaka čipu X60 zmierniť. Spomenúť musíme aj podporu pre pásma mmWavesub-6Ghz. iPhone 12 by vďaka tomu nemal mať problém v mestách a taktiež vo „vidieckych oblastiach“.

Samozrejme, nakoľko príde iPhone 12 až v októbri 2020, nemôžeme o tejto správe hovoriť s úplnou istotou. Ako sme však uviedli vyššie, DigiTimes má relatívne spoľahlivé zdroje, ktoré by v tomto prípade mohli mať pravdu. Na Slovensku si na príchod 5G ešte chvíľu počkáme. V iných krajinách môže mať ale modernejší čip veľmi pozitívny výsledok na dlhodobé používanie zariadenia.

iPhone 12 dostane najdokonalejšiu technológiu 5G súčasnosti.
iPhone 12 dostane najdokonalejšiu technológiu 5G súčasnosti.

zdroj

Prečítajte si tiež  Mladí milujú iPhone. Prieskum ukázal, že si bez neho nevedia predstaviť život
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.