Spoločnosť Apple intenzívne pracuje na svojom novom smartfóne, ktorý predstaví už v októbri 2020. iPhone 12 príde v 4 rôznych prevedeniach. Odlišné budú v uhlopriečkach a tiež použitých technológiách. Dnes jeden z najznámejších leakerov EverythingApplePro prezradil, že LiDAR skener uvidíme len pri najväčšej verzii – 12 Pro Max.

iPhone 12 – Únik ukazuje zmenu v dizajne

O pripravovanom smartfóne spoločnosti Apple sa hovorí denno-denne. Komunita sa už nevie dočkať zariadenia s novými technológiami, perfektným výkonom a hlavne nádherným hranatým dizajnom. Úniky zo začiatku roka 2020 boli celkom jasné.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

iPhone 12 príde v štyroch prevedeniach a troch uhlopriečkach. 2 modely poskytnú podobný kamerový systém, ako má dnes základný iPhone 11. Jeho súčasťou bude teda širokouhlý objektív, ultraširokouhlý objektív, mikrofón a blesk. Pri drahšom prevedení „Pro“ sa počítalo aj s teleobjektívom a LiDAR skenerom. Oba mali byť umiestnené symetricky do štvorca.

Dnešné úniky však naznačujú, že sa tieto predpovede nemusia naplniť. Postaral sa o ne veľmi dobre informovaný zdroj, takže im prikladáme pomerne silnú relevanciu (aj keď nikdy nič nie je na 100% isté).

Unikli 3D modely

Podľa získaných CAD modelov, by sa v rámci základných 5,4″ a 6,1″ modelov nemalo meniť vôbec nič. Pri prevedeniach Pro to už ale bude trochu zložitejšie. Menší model so 6,1″ displejom má síce dostať teleobjektív, no LiDAR skener bude výsadou len pre prevedenie Pro Max, so 6,7″ displejom.

Čo je ešte horšie, dizajn kamerového modulu nemusí byť taký „elegantný“, ako sme to vykreslili v našich renderoch (vytvorených na základe únikov). Rozmiestnenie má byť podobné, ako na aktuálnej generácii iPhonu 11 Pro. To nás veru príliš neteší…

iPhone 12 - Únik ukazuje zmenu v dizajne. LiDAR má dostať len 6,7" model " 12 Pro Max"
iPhone 12 – Únik ukazuje zmenu v dizajne. LiDAR má dostať len 6,7″ model „12 Pro Max“

Notch bude menší pri všetkých verziách, iPhone 12 dostane aj špeciálne miesto pre 5G anténu .

Ak ste si plánovali kúpiť 6,1″ iPhone 12 Pro kvôli LiDAR skeneru, pravdepodobne sme vás príliš nepotešili. Každopádne ak máte záujem o lacnejšie prevedenie, následujúce informácie vám určite trochu zlepšia náladu.

Všetky 4 verzie majú potvrdený OLED displej s vysokým rozlíšením a hlavne menší notch. Dlhšiu dobu sa špekulovalo, či tento dizajnový prvok nebude len výsadou drahších zariadení, no napokon to vyzerá tak, že sa Apple rozhodne zjednotiť všetky uhlopriečky rovnakým spôsobom.

iPhone 12 Navy Blue
Menší výrez dostanú všetky verzie – svetapple.sk

Dnešný únik prezradil ešte jednu vec. Pred pár mesiacmi sa na obrázkoch CAD modelu iPhonu 12 objavoval aj otvor pre smart connector. EverythingApplePro však tvrdí, že účel tohto prvku bude úplne iný, ako sme si doposiaľ mysleli.

Prečítajte si tiež  Apple začalo s predajom repasovaných iPhonov.

Má sa jednať o priestor pre anténu, kvôli podpore 5G siete. Bezdrôtové nabíjanie sa teda konať nebude. Nakoľko sme však túto novinku očakávali skôr v roku 2021, v podstate nás to neprekvapilo.

Niečo na záver

V princípe sa nejedná o príliš veľké a „bolestivé“ zmeny. Navyše sa stále bavíme len o úniku a zdá sa nám dosť nepravdepodobné, aby Apple takým výrazným spôsobom oddelilo iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Jeden ale nikdy nevie. Pokiaľ by mal leaker napokon pravdu, určite by sme ostali sklamaní. LiDAR je podľa nás jedna z najlákavejších vecí tohtoročnej novinky. Čo si myslíte vy?

iPhone 12 Pro

Môže ťa zaujímať
- Reklama -