Aj keď iPhone 12 nebude mať 10x optický zoom, dostane iné novinky, ktorými bude vo svojej triede najlepší. Legendárny analytik Ming-Chi Kuo vo svojej poslednej správe predpovedá, že zariadenie získa špičkové fotoaparáty, ktoré budú schopné zachytávať oveľa kvalitnejší obraz.

iPhone 12 dostane špičkové fotoaparáty

Smartfóny sa postupne menia na kompaktné fotoaparáty. Myslíme si, že to vôbec nie je prehnané tvrdenie. Ich schopnosti sú rok čo rok lepšie. V Apple si dávajú na svojich „šošovkách“ mimoriadne záležať. Vždy im venovali značnú pozornosť a dbali na ich kvalitu.

Už o pár mesiacov sa máme dočkať iPhonu 12, ktorý poskytne väčšie senzory skladajúce sa z viacerých prvkov. Tvrdí to renomovaný a vo svete azda najuznávanejší analytik, Ming-Chi Kuo.

Podľa jeho najnovších zistení sa o produkciu postará spoločnosť Largan. Zabezpečiť by mala avizované high-end fotoaparáty, ktoré budú schopné zachytávať oveľa viac svetla ako súčasný predchodcovia. Výsledkom bude fotografia s väčšou kvalitou detailov, v porovnaní so súčasným hardvérom.

iPhone 12 Navy Blue
iPhone 12 – svetapple.sk

Výrazné zlepšenie by potom mohlo prísť aj v oblasti zhoršených svetelných podmienok alebo nočného režimu. Momentálne nie je známe, ktorých modelov sa má táto novinka týkať. Kuo dávnejšie spomínal, že najväčšie zmeny sa udejú predovšetkým pri variantách Pro. Nie je ale vylúčené, že väčšie senzory dostane aj štandardné prevedenie iPhonu 12.

Šepká sa tiež, že by v Apple mohli po dlhých rokoch zvýšiť aj rozlíšenie fotoaparátu. Konkrétne čísla hovoria o 64Mp. Čo sa ale týka týchto informácií, presnejšie detaily nemáme a tak sa budeme musieť spoľahnúť na ďalšie úniky alebo októbrovú prezentáciu, na ktorej sa novinka predstaví. Tešíte sa?

iPhone 12 Navy Blue
iPhone 12 „Navy Blue“ – exkluzívne rendery z redakcie svetapple.sk

zdroj

Prečítajte si tiež  Oplatí sa vôbec kupovať iPhone 7 alebo radšej počkať do leta? Máme odpoveď pre každého!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.