Prednedávnom sme písali, že Apple tento rok nepribalí ku novému iPhonu slúchadlá EarPods. Firma chce takýmto spôsobom ušetriť a vykompenzovať si zvýšené náklady spojené s drahšími technológiami v nových zariadeniach. Včera ale prišla ešte zaujímavejšia správa. iPhone 12 nebude mať nabíjačku. Aj keď sme jej neverili, dnes ju potvrdil Ming-Chi Kuo!

iPhone 12 bez nabíjačky?

Jeden z najpresnejších „Apple“ analytikov na svete, Ming-Chi Kuo prichádza s informáciou, ktorá nás mimoriadne zaskočila. Zdá sa, že včerajšie odhady Braclays neboli až tak mimo, ako sa to na prvý pohľad mohlo zdať.

Podľa jeho kvalitných zdrojov z dodávateľských reťazcov jablková spoločnosť ukončí výrobu 5W a 18W adaptérov koncom tohto roka. iPhone 12 sa tak bude predávať s novou, veľmi tenkou krabičkou, v ktorej okrem návodov a nálepiek nájdeme už iba USB-C kábel. To bude úplne všetko…

Základný iPhone 12 bude menší ako aktuálny iPhone SE 2. generácie.
iPhone 12

Ten, kto bude chcieť ku svojmu smartfónu plnohodnotnú nabíjačku si bude musieť priplatiť za 20W adaptér, ktorý spoločnosť Apple momentálne intenzívne vyvíja. Podľa Kua môže za tento krok technológia 5G.

Únik potvrdzuje výkonnejšiu nabíjačku v balení iPhonu 12. Postaralo sa oň Apple.
Údajný 20W adaptér

S jej zavedením do iPhonu sú spojené aj vyššie výrobné náklady, ktoré si chce cupertinský gigant nejakým spôsobom vynahradiť. Uvidíme, ako to bude vyzerať v praxi, no s touto správou prichádzajú aj ďalšie otázky.

Pokiaľ Apple nechá v predaji niektorý zo súčasných iPhonov, alebo aspoň model SE 2. generácie (ktorý sa predáva s tradičným 5W nabíjacím adaptérom), pravdepodobne bude musieť upraviť jeho balenie a takisto aj cenu. To podporuje našu včerajšiu teóriu, že by mohol ešte zlacnieť o cca 50$. Kuo okrem iného dodáva, že firma neprestane vyrábať 12W nabíjací adaptér, ktorý je dostupný pre iPad. Čo si o tomto kroku myslíte vy? Napíšte nám do komentára.

iPhone 12 bez nabíjačky? Šialenú teóriu podporil aj Ming-Chi Kuo.
iPhone 12 bez nabíjačky? Šialenú teóriu podporil aj Ming-Chi Kuo.

zdroj

Prečítajte si tiež  AirPods Pro 2. generácie sa blížia. Apple totiž začalo predávať Beats Fit Pro!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.