Už z minulých rokov sme si zvykli na to, že v čínskych fabrikách dokážu celkom hodnoverne skopírovať zariadenia, ktoré ešte neboli predstavené. Slúžia na to rozsiahle úniky, ktoré sa na svetlo sveta dostávajú počas príprav nových iPhonov. Tohtoročná generácia s označením “12” má už svoj prvý klon. Oficiálne predstavenie očakávame až v septembri/októbri. Pozrite sa, ako napodobenina vyzerá a funguje.

iPhone 12 Pro Max (klon)

V Apple momentálne pracujú na plný výkon, aby sa iPhone 12 dostal včas do predaja. Dnes už by mali byť všetky modely hotové s tým, že sa postupne zavádzajú do výroby. Niektoré čínske firmy sú však rýchlejšie a dokážu skopírovať niečo, čo ešte nebolo ani predstavené. Dnes si ukážeme napodobeninu iPhonu 12, ktorá vychádza z rozsiahleho množstva únikov.

Už na prvý pohľad môžete vidieť, že tu niečo nesedí. Je to zadná kamera, ktorá prináša 4 šošovky fotoaparátu a chýba tu LiDAR skener. Okrem iného je tento komponent príliš malý (oproti očakávaniam). Pôsobí na nás jednoducho “čínsky”.

iPhone 12 ešte síce nebol predstavený, no v Číne už predávajú jeho klon.
iPhone 12 ešte síce nebol predstavený, no v Číne už predávajú jeho klon.

Klon využíva Android 6.0 Marshmallow s tým, že je v ňom nahratá téma, ktorá pripomína iOS. Žiaľ celkové zobrazenie, zvuky a prechody nefungujú úplne správne a aj neznalý človek odhalí, že tu niečo nie je v poriadku.

- Reklama -

Dôvodom je slabý a zastaralý procesor. Pod kapotou sa nachádza 4 jadrový MediaTek MT6580 (32-bit), ktorý spolupracuje len s 2GB operačnej pamäte RAM. To by bolo málo aj na iOS, nie to ešte na Android.

Suma sumárom je táto kópia dosť “odfláknutá” a naozaj netušíme, kto je ochotný s takouto “katastrofou” v roku 2020 vôbec fungovať. Keďže sa však predáva, svoju cieľovú skupinu pravdepodobne má. Čo na to hovoríte vy? Za nás veľmi slabé či už po stránke dizajnu alebo hardvéru…

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

4 KOMENTÁRE

  1. Kedy už konečne zvyšok sveta dá tomuto super zlodejovi úspešných značiek a patentov zadosť ? Všetci u nich využívajú lacnú výrobu, preto to trpia a oni to na 100% vedia využiť, resp. zneužiť . To je čistá katastrofa… 👎

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here