Už z minulých rokov sme si zvykli na to, že v čínskych fabrikách dokážu celkom hodnoverne skopírovať zariadenia, ktoré ešte neboli predstavené. Slúžia na to rozsiahle úniky, ktoré sa na svetlo sveta dostávajú počas príprav nových iPhonov. Tohtoročná generácia s označením „12“ má už svoj prvý klon. Oficiálne predstavenie očakávame až v septembri/októbri. Pozrite sa, ako napodobenina vyzerá a funguje.

iPhone 12 Pro Max (klon)

V Apple momentálne pracujú na plný výkon, aby sa iPhone 12 dostal včas do predaja. Dnes už by mali byť všetky modely hotové s tým, že sa postupne zavádzajú do výroby. Niektoré čínske firmy sú však rýchlejšie a dokážu skopírovať niečo, čo ešte nebolo ani predstavené. Dnes si ukážeme napodobeninu iPhonu 12, ktorá vychádza z rozsiahleho množstva únikov.

Už na prvý pohľad môžete vidieť, že tu niečo nesedí. Je to zadná kamera, ktorá prináša 4 šošovky fotoaparátu a chýba tu LiDAR skener. Okrem iného je tento komponent príliš malý (oproti očakávaniam). Pôsobí na nás jednoducho „čínsky“.

iPhone 12 ešte síce nebol predstavený, no v Číne už predávajú jeho klon.
iPhone 12 ešte síce nebol predstavený, no v Číne už predávajú jeho klon.

Klon využíva Android 6.0 Marshmallow s tým, že je v ňom nahratá téma, ktorá pripomína iOS. Žiaľ celkové zobrazenie, zvuky a prechody nefungujú úplne správne a aj neznalý človek odhalí, že tu niečo nie je v poriadku.

Dôvodom je slabý a zastaralý procesor. Pod kapotou sa nachádza 4 jadrový MediaTek MT6580 (32-bit), ktorý spolupracuje len s 2GB operačnej pamäte RAM. To by bolo málo aj na iOS, nie to ešte na Android.

Suma sumárom je táto kópia dosť „odfláknutá“ a naozaj netušíme, kto je ochotný s takouto „katastrofou“ v roku 2020 vôbec fungovať. Keďže sa však predáva, svoju cieľovú skupinu pravdepodobne má. Čo na to hovoríte vy? Za nás veľmi slabé či už po stránke dizajnu alebo hardvéru…

Prečítajte si tiež  Predobjednávky na iPhone 13 začínajú na Slovensku už dnes. Kedy vám príde domov?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.