Spoločnosť Apple je známa tým, že z času na čas urobí kontroverzné rozhodnutie, ktoré nahnevá jej zákazníkov. S niečim podobným sme sa stretli aj nedávno, keď firma pridala do piatej beta verzie iOS 16 indikátor percentuálneho stavu nabitia. A hoci je to užitočná novinka, zďaleka si ju nebudú môcť užívať všetci používatelia. Dôvodom je obmedzená kompatibilita.

Novinka mala vyriešiť problém, ktorý vznikol ešte v roku 2017, keď spoločnosť predstavila vtedy revolučný iPhone X. Zrejme viete, že toto zariadenie prinieslo ako vôbec prvé 5,8″ edge-to-edge displej, ktorý už nepočítal s tlačidlom Touch ID v spodnej časti ale s technológiou Face ID pre rozpoznávanie tváre.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Kamery a senzory boli ukryté vo veľkom výreze, ktorý prezývame „notch“. Ten v hornej časti zariadenia prekrýva pôvodnú zobrazovaciu jednotku a uberá z nej trochu miesta. Aj preto už batéria nedokázala v štandardnom zobrazení ukazovať presné percentá, pretože sa sem jednoducho nezmestili.

Všetko to však Apple vyriešilo pred pár dňami, keď vydalo piatu beta verziu iOS 16 určenú pre vývojárov. Tento systém pridal percentá batérie aj pre iPhony, ktoré majú notch prostredníctvom úpravy samotnej ikony. A aj keď sa na začiatku zdalo, že táto novinka bude dostupná pre všetkých používateľov, napokon sa tieto očakávania nenaplnili.

Percentá batérie v iOS 16 nebudú dostupné pre štyri modely iPhonov 

iPhone 11 v červenej farbe
Zdroj: Unsplash / Sara Kurfess

Percentá batérie si totiž budete môcť užívať len na iPhonoch, ktoré majú väčší displej s vysokým rozlíšením. Zo zoznamu teda vypadáva 5,4″ iPhone 12 mini a iPhone 13 mini, pri ktorých by boli samotné čísla pravdepodobne horšie čitateľné.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Prekvapením ale je, že percentá nie sú podľa prvých testov dostupné ani na iPhone XR či iPhone 11, ktoré rovnako ponúkajú podporu pre iOS 16. Tieto zariadenia majú k dispozícii pomerne veľký, až 6,1″ displej. Problémom však môže byť jeho nižšie rozlíšenie, ktoré sa pohybuje na úrovni 1792 × 828 pixelov. To je len 326 ppi, čo môže takisto spôsobovať problémy pri zobrazovaní malých čísel – používatelia by na nich pri vysokom kontraste mohli pozorovať jednotlivé pixely.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here