Produkty od spoločnosti Apple sú preslávené svojou spoľahlivosťou, kvalitou spracovania a vysokou cenou. Nakoľko sú vo svete veľmi populárne, automaticky tu vzniká určitý priestor pre trh s falošnými zariadeniami. Dnes sa pozrieme na klon iPhonu 11 za zlomok ceny originálu.

Pozrite sa ako vyzerá falošný iPhone 11

S falošnými produktami sa stretávame každý deň. Nenapodobňujú sa len kabelky a tričká ale aj slúchadlá, elektronické komponenty či smartfóny. Možno by ste si boli povedali, že niečo podobné fungovalo tak pred 10. rokmi. Zdá sa ale, že tu stále existujú zákazníci, ktorí si chcú dopriať podpriemerný hardvér Andorid zariadenia v „luxusnom“ tele iPhonu, za pár desiatok dolárov/eur. No a presne na taký sa dnes môžete pozrieť vo videu nižšie.

Zariadenie je vo fialovej farbe. Už pri jeho rozbaľovaní si pozorné oko všimne, že tu niečo nie je v poriadku. Je to práve fólia, ktorá je zatavená veľmi „nedbalým“ spôsobom. Samotný dizajn tohto „iPhonu“ dobre imituje originál. Opäť tu ale platí, že ak aspoň trochu poznáte Apple produkty, na tento fake určite nenaletíte.

Je to práve spracovanie, ktoré pôsobí akoby šlo o skutočný iPhone 11, no v detailoch sa líši. Najviac to asi vidieť na orámovaní fotoaparátu, ktoré je síce matné, no nemá nič spoločné s matným sklom, ktoré tu používa Apple. Hliníkový rám na boku zariadenia je potom pekne zaoblený, no vo zvláštnej farbe, ktorá nesúhlasí so zadným skleneným telom. Pôsobí na nás ako zlatá, nie ako fialová.

Zvláštny displej…

„Dobrou správou“ je, že sa plagiátorom konečne podarilo spracovať výrez vo vrchnej časti obrazovky tak, aby pôsobil dôveryhodne. V tomto prípade však displej ťahá za kratší koniec na druhej strane a teda vo svojej spodnej časti. Je tu vidieť hrubý okraj, ktorý s originálnym iPhonom 11 nemá nič spoločné.

Pozrite sa ako vyzerá falošný iPhone 11. Pozrite sa ako vyzerá falošný iPhone 11.
Pozrite sa ako vyzerá falošný iPhone 11.

Operačný systém pôsobí naoko ako iOS, no v skutočnosti je to Android s prepracovanou témou. Hoci grafika celkom súhlasí, jednotlivé prechody už veľmi nie. Na telefóne je skrátka z každej strany poznať, že sa nejedná o originál a nás napadá len otázka, prečo by si niekto niečo takéto vôbec kupoval. Najväčší priestor to dáva snáď iba podvodníkom, ktorí tieto produkty predávajú cez internet alebo potom nie príliš znalým osobám v oblasti Apple produktov.

Napíšte nám do komentára, či ste niekedy držali v ruke falošný iPhone a aké ste z neho mali pocity. Za nás je to nezmysel, no na trhu je evidentne stále veľký dopyt a tak sa nájdu spoločnosti, ktoré sa do výroby podobných falošných zariadení pustia aj v roku 2020…

Prečítajte si tiež  Clubhouse je čoraz populárnejší. Na iOS zaznamenal 8 miliónov stiahnutí
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.